Türkiye'nin Çarşıları Sergisi İstiklal Caddesi İFSAK'ta Açıldı, Haber - Duyuru

Türkiye'nin Çarşıları Sergisi İstiklal Caddesi İFSAK'ta Açıldı

Görüşünüzü Paylaşın Yorum Yok

Haber - Duyuru Editor

Türkiye'nin Çarşıları Sergisi İstiklal Caddesi İFSAK'ta Açıldı

Sanalpazar.com'un Türkiye'nin Çarşıları temasıyla düzenlediği fotoğraf yarışmasında dereceye giren ve sergilenmeye hak kazanan fotoğraflar 15 Mart - 4 Nisan tarihleri arasında İFSAK Sergi Salonu'nda görülebilecek.

Geleneksel ticarete yönelik bir bellek çalışması niteliği taşıyan yarışma ile İstanbul ve Anadolu'nun tarihi çarşıları fotoğraf sanatçılarının gözünden ölümsüzleştirildi.

Sanalpazar.com, geçtiğimiz yıl Türkiye'nin Çarşıları adlı bir fotoğraf yarışması düzenlemişti. Geleneksel ticarete dair bir bellek çalışması niteliği taşıyan ve İFSAK işbirliği ile düzenlenen yarışmada ilk üçe giren ve mansiyon alan fotoğrafçılar, ödüllerini Aralık ayında düzenlenen törenle almıştı. Sanalpazar'ın gelenekselleşmiş ticaret anlayışını 21. yüzyılın internet dünyasına taşıyan ‘Çarşılar' projesinden ilham alınan yarışma ile İstanbul ve Anadolu'nun tarihi çarşıları fotoğraf sanatçılarının gözünden ölümsüzleşmiş oldu.

Türkiye'nin ÇarşılarıYarışmada birincilik ödülü alan fotoğraf

Yarışmada dereceye giren ve sergilenme hakkı kazanan fotoğraflar, Mart ayında İstiklal Caddesi Ayhan Işık Sokak'taki İFSAK Sergi Salonu'nda görülebilecek. Ticaretin özündeki geleneklerden kopmadan var olabileceği misyonuyla yoluna devam eden Sanalpazar.com ve 55 yıldır fotoğrafa emek vermiş yüzlerce sanatçıyı kucaklayan İFSAK, Türkiye'nin özgün kentsel ve ekonomik mirasına ilgi duyanları 15 Mart - 4 Nisan tarihleri arasında bu tecrübeyi paylaşmaya bekliyor.

Sol üstte yer alan fotoğraf Mehmet Kurdaş'a ait olup, Mansiyon ödülü almıştır.
İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşünüzü Paylaşın

Popüler Blog Başlıkları

Son İncelenenler
E-mail bültenimize abone ol. Türkiye'yi bizimle keşfet :)