Türkiye'de Seyahatin 5N 1K'sı

Yorum Yok

Faydalı Bilgiler Editor

Türkiye'de Seyahatin 5N 1K'sı

Geziko son 1 yıldaki uçak bileti satış verilerini inceledi ve ortaya Türk seyahatseverler ile ilgili kimi komik, kimi dikkat çekici birçok sonuç çıktı.

En çok seyahat eden isimlerden en çok seyahat edilen destinasyonlara, kart kullanım alışkanlıklarından seyahat hayalleri kurduğumuz zamanlara kadar birçok veri derlendi. Seyahat etmeyi kolaylaştıran seçenekler sunan, Türkiye'nin online uçak, otel ve araç kiralama arama motoru www.geziko.com sitesinin sizin için yaptığı araştırmanın sonuçları gülümseten nitelikte.

Ahmet ve Zeynep çok geziyor!

Yapılan araştırmada en çok gezen erkek isimlerinin Mehmet, Mustafa ve Ahmet; en çok gezen kadın isimlerinin ise Ayşe, Fatma ve Zeynep olduğu gözlendi. Evde oturmayı seven, benim ne işim var gezmelerde diyen isimlerden birkaçı ise Tayyar, Sadri, Ramiz, Serenay, Petek ve Rahşan.

İzmir'in Yıldızı Parlıyor

Yurt içi destinasyonlarda, gidiş-dönüş en çok seyahatin İzmir-Adnan Menderes Havalimanı'ndan Sabiha Gökçen Havaalanı'na yapıldığı gözlendi. İzmir'in birinciliği kapması tesadüfi değil. Son zamanlarda hava yollarının yeni destinasyonlar için İzmir seferlerine başlaması ve İzmir çıkışlı seferlerini artırması bunu kanıtlar nitelikte. İzmir'den sonra en çok karşılıklı uçuşun yapıldığı yurt içi şehirler sırasıyla İzmir-Atatürk Havalimanı ve Antalya-Sabiha Gökçen Havalimanı.

Bizi en çok New Yorklular Seviyor

Yurt dışı destinasyonlarından Türkiye'ye yapılan seyahatlerin başında New York geliyor. New York - İstanbul seyahatleri birinciliği kimselere bırakmazken, Münih ve Varşova seyahatleri de New York'un ardından birinciliği zorluyor. Türkiye'den ise en çok Bakü, Kiev ve Münih'i ziyaret ediyoruz. Bakü ve Kiev'in vizesiz ülkeler olması en çok seyahat edilen destinasyonlar arasında olmasının en önemli sebeplerinden biri. 1 yıllık toplam uçuşlarımızın %58'i yurt içine, %42'si yurt dışına gerçekleşiyor.

Öğle Yemeğinin Üzerine Tatil Hayalleri

Türk seyahatsever en çok 14:00 ve 15:00 saatlerinde hayal ettikleri seyahatler için bilet alıyor. Ardından işinin başına dönen Türk insanı tekrardan bilet almaya akşam saatlerinde, 22:00'da devam ediyor.

Taksit Taksit Seyahat!

Seyahatseverlerin %18'i biletlerini alırken taksitli olmasını tercih ediyor. 1 online bilet alışverişinde yurt içi hatlar için harcadığımız para 168.5 TL, uluslar arası uçuşlarda ise kat be kat fazlası; 1061 TL.

Geziko

Popüler Blog Başlıkları

Son İncelenenler
E-mail bültenimize abone ol. Türkiye'yi bizimle keşfet :)