Turizmde Türkiye'nin Lokomotifi İstanbul!, Haber - Duyuru

Turizmde Türkiye'nin Lokomotifi İstanbul!

Görüşünüzü Paylaşın Yorum Yok

Haber - Duyuru Editor

Turizmde Türkiye'nin Lokomotifi İstanbul!

İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, İstanbul'un 2012'de bir önceki yıla göre yabancı ziyaretçi sayısında yüzde 16'lık bir artış yakaladığını söyledi.

İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, İstanbul’un trafik istatistiklerinden sonra turizm istatistiklerini de twitter hesabından takipçileri ile paylaştı. Vali Mutlu, İstanbul'un 2012'de bir önceki yıla göre yabancı ziyaretçi sayısında yüzde 16'lık bir artış yakaladığını söyledi. İstanbul’un Avrupa'nın en çok ziyaret edilen 3 şehrinden biri olduğunu belirten Mutlu, “İstanbul'u 2011'de 8.057.879 turist ziyaret etmişken, 2012'de bu sayı 9.381.670’e yükseldi” dedi.

Ülkemize gelen yabancıların yüzde 28.7’sinin İstanbul'u ziyaret ettiğini dile getiren Mutlu, şu bilgileri verdi: “İstanbul'u ziyaret edenlerin yüzde 11.4’ü Alman, yüzde 5.7’si Rus, yüzde 5.2’si Amerikalı, yüzde 4.7’si Fransız. ‘İşletme Belgeli’ tesislerdeki yatak kapasitemiz 73.836'dır. Belediye belgeli olan tesislerimizle birlikte bu sayı 120.000'in üzerindedir. Bu rakamlara ilaveten Bakanlığımızdan "Yatırım Belgesi" almış 40.408 yatak kapasiteli tesislerinde İstanbul'da inşası devam etmektedir.”

Turizm sektörüne katkı sağlayan tüm turizm temsilcilerini yürekten kutladığını da ifade eden Mutlu, “2013 yılı turizm sektörüne hayırlı olsun” açıklamasını yaptı.

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşünüzü Paylaşın

Popüler Blog Başlıkları

Son İncelenenler

E-mail bültenimize abone ol. Türkiye'yi bizimle keşfet :)