Turizmde Keyifler Yerinde Mi?, Faydalı Bilgiler

Turizmde Keyifler Yerinde Mi?

Yorum Yok

Faydalı Bilgiler Editor

Turizmde Keyifler Yerinde Mi?

Turizm sektörü Türkiye'nin lokomotif sektörlerinden biri… Sektör 2012'yi düşüşe geçemeden yine hedeflediği doğrultuda tamamladı. Hatta Avrupa'daki krizin 2012 yılına yansımaları bile sektörün görünümünü negatife çeviremedi.

Uluslararası otel markalarının Türkiye'ye girmek için adeta yarıştığı, yatırımcıların mevduatları için güvenli ve karı bir araç olarak düşündükleri otel yatırımı konusunda ciddi yatırım kararları verilen bir yıl geçirdik. 2011 yılında verilen toplam turizm teşvik belgesi 4 bin 619 iken bu sayı 2012 yılında yaklaşık 4 bin 900 civarına ulaştı.

Sektörün bu yıl da 33 milyon turist hedefi bulunuyor. Toplam gelirin de 24.5 milyar dolara ulaşması bekleniyor. Sektörün 2013'e yönelik beklentisi ise iyimser… Yeni yatırımların devreye girmesi ve erken rezervasyonun da etkisiyle sektör temsilcileri, 2013'ü iyimser bir hava içerisinde karşıladı.

2013 yılında turizmde online satış pazarında ciddi bir büyüme bekleniyor. Tur satışlarından, otel rezervasyonuna, uçak biletinden, sinemaya kadar aslında turizmin birçok farklı uzantılarını barındıran ve tamamlayıcı olan aktiviteler sosyal medya denen kurgu ile ortak potada buluştu. Bunu oteline, acentesine, restoranına hatta evine uygulayabilen kişiler online satış pazarında bu büyümeyi oluşturacakalar.

Haberin kaynağı için: Ekonomist / 13-19 Ocak 2013

Popüler Blog Başlıkları

Son İncelenenler
E-mail bültenimize abone ol. Türkiye'yi bizimle keşfet :)