Tur Acenteleri Çorum'a "Çıkarma" Yapacak, Haber - Duyuru

Tur Acenteleri Çorum'a "Çıkarma" Yapacak

Görüşünüzü Paylaşın Yorum Yok

Haber - Duyuru Editor

Tur Acenteleri Çorum'a

Türkiye Seyehat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) Ankara Bölge Müdürü Ercan Durmuş, Çorum'un tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerinden çok etkilendiklerini belirterek, "Böyle potansiyele sahip bir kente tur düzenlememek için hiçbir neden yok" dedi.

Çorum Valiliği'nin davetlisi olarak kente gelen TÜRSAB Ankara Bölge Müdürü Ercan Durmuş, TÜRSAB İstanbul Asya Bölgesi Yürütme Kurulu Üyesi Recep Topal ve TÜRSAB'a bağlı 12 tur acentesinin temsilcileri, kentin tarihi ve turistik mekanlarını ziyaret ederek, bilgiler aldı.

Boğazkale ilçesindeki Yazılıkaya Açıkhava Tapınağı, Hattuşaş Antik Kenti, Aslanlı Kapı, Poternli Kapı, Kral Kapı, Büyük Tapınak, Boğazköy Müzesi ile Alacahöyük Müzesi ve ören yerilerini gezen heyet, kent merkezinde de Çorum Müzesi, sahabe mezarları, leblebiciler çarşısını gezerek bilgiler alıp, fotoğraf çekti.

TÜRSAB Ankara Bölge Müdürü Ercan Durmuş, Çorum'un tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerinden çok etkilendiklerini belirterek, "Böyle potansiyele sahip bir kente tur düzenlememek için hiçbir neden yok. Çorum, turizm açısından çok yüksek bir potansiyele sahip. TÜRSAB olarak bu bölgeye önem veriyoruz. Umarım bu toplantıdan sonra önemli bir canlanma olacaktır" diye konuştu.

Vali Sabri Başköy de 7 bin yıllık tarihi geçmişi bulunan ve tarihin ilk barış anlaşması olan Kadeş Antlaşması'nın yapıldığı toprakları sınırları içerisinde barındıran Çorum'un, ülke genelinde ilk 5'te bulunan müzesi ve inanç turizmi açısından önemli değerlere sahip olduğunu vurguladı.

Sahip olduğu potansiyel bakımından Çorum'un, ülke ve dünya turizminden daha fazla pay alması gerektiğini dile getiren Başköy, "Gerek doğal, gerek kültürel ve gerekse tarihi açıdan oldukça zengin olan ilimizin bu destinasyon alanlarını, yapılacak yeni açılımlarla, farklı alternatifler görmek isteyen turistlere sunmalıyız" ifadelerini kullandı.

Vali Başköy, TÜRSAB ve bağlı acentelerin Çorum'a turist kafilesi getirmeleri için gerekli desteği sağlayacağını kaydetti.

Kaynak: AA

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşünüzü Paylaşın

Popüler Blog Başlıkları

Son İncelenenler

E-mail bültenimize abone ol. Türkiye'yi bizimle keşfet :)