Neredekal.com
Neredekal.com
Tatil Blog
Faydalı Bilgiler
Tünel'de Guerilla Lighting Etkinliği

Tünel'de Guerilla Lighting Etkinliği

Paylaş
Anonim  
Eklenme: 31 Ağustos 2012
 • Son Güncellenme: 17 Mart 2023
Tünel'de Guerilla Lighting Etkinliği

Karaköy ve Galata ile İstiklal Caddesi arasındadır Tünel Meydanı. Yüzyıllık binaların gölgesinde, sıra sıra dizilmiş kafeler, kiliseler, mağazalar, meyhaneler, barlar, pasajlar ile çevrilmiştir etrafı.

Karaköy ve Galata ile İstiklal Caddesi arasındadır Tünel Meydanı. Yüzyıllık binaların gölgesinde, sıra sıra dizilmiş kafeler, kiliseler, mağazalar, meyhaneler, barlar, pasajlar ile çevrilmiştir etrafı. Yürüyüş yaparken tramvayın sesi takip eder sizi Tünel Meydanı'nında. Sokak müzisyenleri ve bazı akşamlarda meydanda yapılan sokak partileri ayrı bir renk katar yüzyıllık tarihin gölgesine.

Tünel'e açılan her sokak, her köşe başı ayrı bir sürprizle karşılar ziyaret edenleri. Arnavut kaldırımlı sokaklarının bazıları denize açılır ve manzarasıyla büyüler, bazıları ise şirin bahçe içinde kafelerin olduğu gizli kalmış yerleri keşfetmenizi sağlar.

Tünel'de, İstiklal Caddesi'nde, Galata'da tarihi binaların gölgesinde tüm yıl boyunca konserler, dans gösterileri, fotoğraf sergileri vb. etkinlikler yapılıyor. İstanbul'da ilk defa 2009 yılında Galata'nın ev sahipliği yaptığı Guerilla Lighting etkinliğine bu yılda Tünel Meydanı ev sahipliği yapacak. Çevreye duyarlı aydınlatma tasarımının öneminin vurgulandığı Guerrilla Lighting'de; 60'a yakın gönüllü gerilla, büyük fenerler ve taşınabilir aydınlatma aygıtları kullanarak Tünel Meydanı'ndaki bazı binaları kendi elleriyle aydınlatacaklar. 29 Eylül 2012 Cumartesi akşamı saat 20:00'de başlayacak olan bu muhteşem gösteri ücretsiz olarak izlenebilecek. Hem Tünel'in tarihi atmosferinde güzel zaman geçirmek hem de bu eğlenceli etkinliğe katılmak istiyorsanız, Tünel Meydanı tüm ihtişamı ve güzelliği ile sizleri bekliyor.