Tunceli'ye Kayak Merkezi Yapılıyor!, Haber - Duyuru

Tunceli'ye Kayak Merkezi Yapılıyor!

Görüşünüzü Paylaşın Yorum Yok

Haber - Duyuru Editor

Tunceli'ye Kayak Merkezi Yapılıyor!

Tunceli'nin Ovacık ilçesinde 3 ay önce yapımına başlanan kayak merkezinin gelecek yıl kayak sezonunda hizmete sunulması hedefleniyor. Kayak merkezine 4 milyon 217 bin liralık yatırım yapılacak.

Tunceli Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Şefik Kara, yaptığı açıklamada, kentte kayak yapılabilecek en uygun yerin Ovacık ilçesi olduğunu belirtti.

Ovacık'ta küçük bir kayakevi bulunduğunu dile getiren Kara, ilçedeki Öveçler mevkisinde 316 dönüm arazi üzerine inşa edilecek kayak merkezinin yapımının temmuz ayında başladığını ifade etti.

Tesisin 5 katlı, 34 oda ve 75 yatak kapasiteli olacağını belirten Kara, tesiste restoran ve dinlenme salonu gibi alanların bulunacağını söyledi. Kara, bin 123 metrekare kapalı alana sahip olacak tesise, bin 200 metre uzunluğunda teleski yapılacağını belirterek, merkezin 4 milyon 217 bin liraya mal olacağını aktardı.

Ovacıklıların 30 yıllık hayali gerçek olacak

Tesisin bugüne kadar ilçeye yapılan en önemli yatırım olduğuna dikkati çeken Kara, Ovacık halkının 30 yıldır bu tesisin yapılmasını beklediğini söyledi. Kara, gelecek yıl kayak sezonuna yetiştirilmesi hedeflenen tesisin hizmete girmesiyle Tunceli Ovacık'ın kayak merkezi olması yolunda önemli bir adım atılacağını vurguladı.

Tunceli Ovacık'ta her sene kış mevsiminde kar kalınlığının yer yer 2-3 metreye kadar ulaştığını anlatan Kara, "Türkiye'deki birçok kayak merkezine son yıllarda az kar yağıyor. Bu durum, federasyon yarışmalarını etkiliyor. Birçok yarışma da yapılamıyor. Bu tesis tamamlandığında federasyonumuzun bundan sonra birçok yarışmayı buraya alacağına ve milli takım kamplarını da burada yaptıracağına inanıyoruz" diye konuştu.

Kaynak: AA

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşünüzü Paylaşın

Popüler Blog Başlıkları

Son İncelenenler
E-mail bültenimize abone ol. Türkiye'yi bizimle keşfet :)