The House Hotel Bosphorus Ortaköy'de!, Konaklama Önerileri

The House Hotel Bosphorus Ortaköy'de!

Yorum Yok

Konaklama Önerileri Editor

The House Hotel Bosphorus Ortaköy'de!

The House Hotel ailesinin üçüncü üyesi The House Hotel Bosphprus, Ortaköy'deki Simon Kalfa binasında bulunuyor.

18. Ve 19. Yüzyıl Osmanlı mimarisine damga vuran Balyan Ailesinin fertlerinden Simon'un kendisi için yaptırdığı mesken, titizlikle yürütülen renovasyon çalışmasının ardından The House Hotel Bosphorus adıyla işletmeye açıldı.

The House Hotel Bosphorus, İstanbul Boğazı'nın göz alıcı güzellikte bir kesitine hakim olmakla kalmıyor; tarihi dokusu, doğal güzellikleri, restoranları, kafeleri ve geniş yelpazedeki dükkanlarıyla İstanbul'un en canlı semtlerinden biri olan Ortaköy'le kusursuz bir uyum sağlıyor.

19'u muhteşem Boğaz manzaralı 23 odaya sahip The House Hotel Bosphorus bugünkü görünümüne Autoban'ın titiz renovasyon ve dekorasyon çalışmalarının ardından kavuştu. Otelin tasarım yaklaşımında tarihi bir binada saray hissi yaratması fikrinden yola çıkılarak, konforlu ve klasik izler taşıyan modern-lüks bir yaşam kurgulandı.

Ziyaretçiler, özel tasarım ferforje bir kapıyla girişte zarifçe karşılandıktan sonra buranın arkasında bulunan resepsiyon ve karşısındaki bekleme alanına ulaşıyor. Otelin restoran barı, spor ve masaj salonu, lounge alanı ve konferans salonu konuk yatak odalarıyla birlikte birinci katta toplanmış. Çevre bölgedeki tarihi binalardan esinlenerek 4 normal kat ve çatı katına yayılan oteldeki oda kapı ve pencere doğramaları orijinaline uygun olarak renove edilip binaya tekrar kazandırılmış.

Haberin tamamı için: Dekorasyon Dünyası / Haziran-Temmuz

Popüler Blog Başlıkları

Son İncelenenler
E-mail bültenimize abone ol. Türkiye'yi bizimle keşfet :)