Tesisler İçin Profesyonel Instagram Yönetimi Hakkında 7 Tavsiye, Türkiye

Tesisler İçin Profesyonel Instagram Yönetimi Hakkında 7 Tavsiye

Görüşünüzü Paylaşın Yorum Yok

Faydalı Bilgiler Gülcan şen

Tesisler İçin Profesyonel Instagram Yönetimi Hakkında 7 Tavsiye
Markaların sosyal medya kullanımı son yıllarda tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de neredeyse tüm sektörlere girdi ve bu durum yayılmaya, genişlemeye hızını hiç kaybetmeden devam ediyor. Son kullanıcının aktif olarak yer aldığı sosyal medya kanallarının markalar için yeni bir pazar alanı oluşturması çok doğal bir sonuç hepimiz için. Öyle ki, bu yeniliklere uyum sağlamayan en küçük marka ya da işletmenin, en büyüğüne kadar olumsuz birtakım sonuçlar ile karşılaşacağı kesin.

Bugün size turizm sektörünün küçük otellerinden en büyüğüne çok da başarılı örneklerini göremediğimiz ve aslında en aktif şekilde yer alabilecekleri Instagram kullanımı ile ilgili adım adım profesyonel yönetimi ipuçlarını vereceğim.

1 – Eğer Hala Bir Instagram Hesabınız Yoksa Oluşturun

instagram hesabıÖzellikle kişilerin artık tatil öncesinde otelleri araştırırken Instagram kanalını bir arama motoru gibi kullanması, bu alanda yer almanız bir tercih değil artık zorundalık haline geliyor. Bu sebeple artık beklemeyin ve hala yoksa ilk işiniz bir Instagram hesabı açmak olsun.

2 – Profilinizdeki Bilgilerin Yeterli ve Faydalı Olduğuna Emin Olun

tesisler için instagram hesabıGerçekten gerekli olmayan herhangi bir bilginin profil bilgileriniz arasında olmaması önemli. Gereksiz ayrıntılardan sıyrılabilmiş, sade ve net profil görüntüsü oluşturun. Profil bilgilerinize hakkınızdaki her şeyi yazmayın.

3 – Sayfa Linkinizi Profilinize Ekleyin

sosyal medya yönetimiKendi internet sitenizin ya da eğer Neredekal.com ile çalışıyorsanız profilinizin linkini buraya ekleyebilirsiniz. Neredekal profilinizin Instagram sayfanızda yer alması demek hem potansiyel müşterinizin sizi direkt arayabilmesini hem de güncel fiyatlarınızı görmesi anlamına gelir. Eğer bizimle çalışmıyorsanız ya da Instagram sayfanız sitenizden daha kaliteli bir şekilde tesisinizi yansıtıyorsa, link paylaşmamak da bir tercih olabilir sizin için.

4 – İnsanların Sizinle İletişim Kuracağı Kanalı Belirleyin

instagram profiliTakipçilerinizi telefon ya da Instagram gelen kutusu olan DM'e yönlendirin. Kişilerin sizinle nasıl iletişime geçmesini istediğinize karar verin ve profil bilgilerinize bunu yansıtın. Verdiğiniz karara göre bir telefon numarası eklemek ya da yanında kullanacağınız bir emoji ile sadece DM yazarak bunu sağlayabilirsiniz.

5 – Konumunuzu Profilinize Ekleyin

sosyal medya uzmanıYer aldığınız bölgeyi sahiplenin. Bulunduğunuz bölgenin Instagram bilgilerinizde yer alması oldukça önemli. Tesisinizin bulunduğu bölgenin konumunu profilinize ekleyin.

6 – Etkili Bir Profil Fotoğrafınız Olsun

instagram fenomeniProfil fotoğrafı olarak tesis görselini değil, tesisinizin logosunu kullanın. Eğer yoksa, Canva isimli oldukça basit fotoğraf düzenleme programını telefonunuza yükleyebilir ve hazır şablonlar üzerinden tesis isminizin ya da baş harflerinin yer aldığı bir profil görseli oluşturabilirsiniz.

7 – İlgili Kişileri Eklemeye Başlayın

instagram hesabı nasıl açılırAçmış olduğunuz hesap üzerinden kişileri takip etmeye başlayın. Bulunduğunuz bölge ile ilgili paylaşımlar yapan hesapları, beraber çalıştığınız şirketleri (Neredekal.com gibi) ve tesis sahibinin, konuklarınızın hesapları gibi profilleri takip edin. Bu madde ile ilgili detaylara ileride gireceğiz, söz!
Tesisler için profesyonel Instagram hesabı yönetimi ile ilgili ilkyazımızın böylelikle sonuna geldik. Önümüzdeki günlerde sizinle, Instagram postları, hashtagleri, storyleri ve reklamlarını içeren birbirinden farklı yazılar paylaşacağız. Eğer aklınıza takılan sorularınız varsa yorum olarak yazının altına bırakabilirsiniz.

Sevgiler...
İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşünüzü Paylaşın

Popüler Blog Başlıkları

Son İncelenenler
E-mail bültenimize abone ol. Türkiye'yi bizimle keşfet :)