Tatilde Kilo Vermenin Sırları, Haber - Duyuru

Tatilde Kilo Vermenin Sırları

Görüşünüzü Paylaşın Yorum Yok

Haber - Duyuru Editor

Tatilde Kilo Vermenin Sırları

Tatil demek; yemek, içmek, gezmek ve bronzlaşmak olmamalı. Dönüşte tartı ve aynalara küsmek istemiyorsanız tatilde kilo vermenin sırlarını dikkatle okuyun.

Her yıl bahara doğru kilo veren, tatile ideal kilosuyla giden ancak dönüşte tekrar tartılara küsenlerden misiniz? O zaman bavullarınızı henüz toplamadan kendinize şunu söyleyin ‘Bu sefer her şey farklı olacak!' Rotanız neresi olursa olsun bu sene hedefiniz tatilde kilonuzu sabit tutmak, eğer henüz hayallerinizdeki rakama ulaşamadıysanız tatilde de kilo vermek olsun!

Bütün yıl yoruldum, tam da tatile çıkmışken diyeti mi düşüneceğiz?' tepkisini oturduğumuz yerden duyuyoruz. İşe önce kafanızdaki tatil anlayışını değiştirmekle başlamanız gerekiyor. Tatil aslında hiçbir şeyi umursamayacağınız bir zaman aralığı değil, dinlenerek sosyalleştiğiniz, sevdiklerinize daha çok vakit ayırdığınız bir süreç… Tatilde yemekten çok doğadan, sohbetten, sevdiklerinizle bir arada olmaktan keyif almaya bakın…

Şöyle düşünün; tatile neden çıkıyorsunuz? Dinlenip, rahatlamak, stres atmak, keyif almak ve işinizin başına enerjik dönmek için… Ancak sağlığına ve vücut ölçülerine dikkat eden biriyseniz tatil dönüşü kilo aldığınızı fark etmek o güzelim günleri size bir kalemde unutturacak. Çalışma arkadaşlarınız neden bu kadar gergin olduğunuzu bir türlü anlamayacak. O zaman bir şeyler yapmalı…

Öncelikle hazır meyve suları, tatlandırıcılar, asitli içecekler, günde 1 bardaktan fazla kahve, içeriğini bilmediğiniz hazır gıdalar, tüm yağlı yiyecekler, kızartmalar ve hamur işi ürünlerden uzak durun. Ağırlık çalışın, paten kayın, ip atlayın, dans edin, bisiklete binin, kürek çekin, tenis oynayın, yürüyüş yapın, yüzün, voleybol ve golf oynayın.

Haberin tamamı için: Formsanté / Temmuz

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşünüzü Paylaşın

Popüler Blog Başlıkları

Son İncelenenler

E-mail bültenimize abone ol. Türkiye'yi bizimle keşfet :)