Neredekal.com
Neredekal.com
Tatil Blog
Gezi Rehberi
Tatilde Doğallığı Yakalayın: Pelazzi Çiftliği

Tatilde Doğallığı Yakalayın: Pelazzi Çiftliği

Paylaş
Anonim  
Eklenme: 03 Haziran 2011
 • Son Güncellenme: 17 Mart 2023
Tatilde Doğallığı Yakalayın: Pelazzi Çiftliği

Rüzgârların hiç dinmediği Bozcaada'da bulunan Pelazzi Çiftliği, ismini adaya yerleşen ilk kavimden alıyor.

Gülten ve Mehmet Yetgin'in şehrin yoğun stresinden kaçmak, doğa ile iç içe yaşayabilmek adına seçtikleri Bozcaada, 1999 yılından bu yana artık onların diyarı. Pelazzi Çiftliği ise Yetgin Ailesi'nin sıcacık evi.

Bozcaada'nın merkezine yalnızca 5 km uzaklıkta bulunan Pelazzi Çiftliği'nin üç tarafı orman ve bahçelerle çevrili. Ünlü Bozcaada Ayazma Plajı ve Sulubahçe Plajları'na 15 dakikalık bir yürüyüşle ulaşabiliyorsunuz.

2 adet konuttan oluşan Pelazzi Çiftliği 10 bin metrekare alan üzerine kurulu, yemyeşil ağaçlar, yürüyüş ve bisiklet parkurları ile ruhunuzu dinlendirmek adına düzenlenmiş. 8 odası bulunan tesiste, her oda ismini bir üzüm çeşidinden alıyor.

Pelazzi

Organik ve sağlık için faydalı ürünleri sadece sofralarda değil, Pelazzi Çiftliği'nin her köşesinde görmeniz mümkün. Kaz tüyü yastıklar, el yapımı mis kokulu sabunlar ve mermer banyolar sizler için düşünülen incelikler. Üstelik çocuklarınızın da sağlığını düşünen Pelazzi Çiftliği internet hizmetini odalardan uzak tutuyor, geniş bahçesinde kullanmanıza izin veriyor.

Konforlu odaları, organik ürünlerden oluşan köy kahvaltıları, bisiklet parkurları ve ada merkezine olan yakınlığı ile göz dolduran Pelazzi Çiftliği, tatilde çiftlik ruhunu yaşamak isteyenleri bekliyor...