Tatil Annelerinin En Belirgin 8 Özelliği

1 Yorum

İlginç Bilgiler Sevgi Özdil

Tatil Annelerinin En Belirgin 8 Özelliği
Herkesin kendine göre bir tatil anlayışı var. Bir annenin tatil anlayışı ise biraz daha özel, biraz daha özenli... Belki de tıpkı onların ara sıra bize dedikleri gibi, 'Bunu anne olmayan bilemez.' Hayatta her işe yetişen, herkese ve her şeye vakit ayırırken arada bir kendi için de bir şeyler yapabilen süper kahramanlardır annelerimiz. Herkesin annesi ile ilgili anlatacak keyifli bir tatil anısı veya annesi ile yaptığı tatilden çıkardığı dersleri mutlaka vardır. Hazır anneler günü yaklaşmışken, seyahat sever tatil annelerimize özel bir içerik hazırladım. Bu vesileyle hem kendi annemin, hem de tüm annelerimizin anneler gününü kutlarım. :)
İşte seyahat sever tatil annelerinin en belirgin 8 özelliği;

1 - Fotoğraf makineleri ellerinden düşmez

Anneler günüTatil annelerinin en teknolojik aleti fotoğraf makinesidir. Bilemedin kaliteli fotoğraf çeken bir cep telefonu veya tablet bilgisayar. Gittiği her yerin fotoğrafını çekmeye özen gösterir ki döndüğünde arkadaşlarına gösterecek bir sürü fotoğrafı olsun. Hatta fotoğraflarının kartpostal gibi kalmaması için o manzaranın önüne kendileri de geçerek fotoğraf çektirir. Eğer ki fotoğrafını çekecek birini bulamadıysa bu onlar için hiç problem olmaz. Onlar tam bir selfie ustası olmuştur çoktan.

2 - Gittikleri her yeri 1 günde keşfedebilirler

Anneler günüSeyahat sever tatil anneleri gidecekleri yeri daha gelmeden çözmüştür. Gelişmiş sosyal ağları ve arkadaş çevreleri ile bölgenin araştırmasını çoktan yapmıştır. Nereye gidilmeli, nerede ne yenmeli, nerede alışveriş yapılmalı, keşfedilmesi gereken yerler nereler? Hepsinin cevabı bu annelerdedir. Tatil anneleri öyle güzel harita okurlar ki siz bile inanamazsınız. Çünkü onların tatilde boşa harcayacak hiç zamanları yoktur.

3- Belli bir bütçe ile çok şey yapabilirler

Anneler günüTatil annelerinin orada harcayacakları bütçe daha gitmeden bellidir. O bütçenin dışına asla çıkmazlar. Hatta para bile arttırarak geri dönebilme yetenekleri herkesi şaşkına çevirebilecek cinstendir. ‘Pazarlık sünnettir.' Annelerin günlük hayatlarında yol göstericisi olan bu söz, tatil boyunca da 1 numaralı rehberidir. Annelerin daima söylediği ve çocuklarına da öğrettiği bu söz maydanoz alırken biraz garip olsa da tatilde inanılmaz işe yaramaktadır.

4- Gittikleri yerlerin mutfağını denemekten çekinmezler

Anneler günüTatil boyunca gittiği yere özgü ne varsa hepsinin tadına olabildiğince bakmaya çalışır. Sonuçta o yöreye özgü olan tatlar, oradan daha iyi başka hiçbir yerde bulunmaz. Tattıkları ile damaklarını şenlendiren bu anneler, beğendiği lezzetlerin tarifini almayı da asla ihmal etmez. Daha tadarken bile içinde neler olduğunu çözmeye başlayan anne, mutfak tarafına geçerek kaşla göz arasında ustasından tarifi notlarının arasına alıverir.

5 - Valizinde yöresel ürünler için ayırdığı bir yer mutlaka vardır

Anneler günüAnnelerin düzenli valizine hayran olmak bir tarafa o valize ihtiyaç duyulabilecek her şeyi alıp bir de yer arttırabilmeyi nasıl başardıkları İsviçreli bilim adamları tarafından hala araştırılıyor. Eminiz.  Tatil anneleri gittikleri yerlere özgü ürünleri almayı asla ihmal etmez. Bu alışverişlerinde ne bütçenin dışına çıkarlar, ne ikinci bir valize ihtiyaç duyarlar. Çünkü onlar bu alışverişleri için valizlerinde fazladan yeri daha gitmeden önce ayarlamışlardır.

6 - Tatil annelerine sivrisinek vız gelir tırıs gider

Anneler günüTatil anneleri için sivrisinek ya da diğerleri hiç önemli değil çünkü onlar için bütün önlemler çoktan alındı. Gerek evde yapılan doğal fısfıslar gerekse de piyasada satılan sinek kovucu ilaçlarla herkes koruma altında, her şey kontrol altında. Çünkü onlar bu tip haşerelerden korkmazlar, muhattaba dahi almazlar.

7 - Tatil anneleri yardımseverlikleri ile herkesin annesi olur

Anneler günüTatil anneleri, anneliklerini tatilde de unutmaz. Yardımseverlikleri asla bitmez. Sadece insanlara karşı değil, hayvanlara karşı da yardımsever ve sevgi doludurlar. Bu yönleri tatil için yola çıkıldığı anda kendini gösterir. Uçakta ya da otobüste yanında, yakınında hatta gözünün görebileceği bir yerde çocuk varsa ona hemen elindeki çikolata, gofret, bisküvi verilir. Bu durum bazen öyle bir hal alır ki sen orada annene, ‘Bana da bırak' diye yalvarırken bir de bakmışsın ki hepsi daha 5. kilometre geçilmeden bitivermiş.

8 - Seyahat sever tatil anneleri her zaman planlı ve programlıdır

Anneler günüİşte bu madde tatil annelerinin en belirgin özelliğidir. Tatil anneleri seyahat etmeyi sevdikleri için her şeyleri planlı ve programlıdır. Kendisi de dahil olmak üzere bu plan ve programın dışına kimse çıkamaz. Yapılacak her etkinliğin saati ve toplam süresi bellidir.

Bonus: Tatil annelerinin içindeki çocuk asla ölmez!

Anneler günüHer seyahat ve her tatil onları kendine getirir hatta gençleştirir. Tatilde bir an bir bakmışsınız içindeki heyecan ve hayat dolu çocuk açığa çıkmış. Sanki çocuk siz değil de o'ymuş gibi olur. :)
1 Kullanıcı Yorumu
  • Tarihe Göre Listele
  • En Faydalılar
1
/

-

İster tatil annesi deyin, ister sadece 'anne'... Bizleri dünyaya getiren, cennetin ayaklarının altında olduğu bildirilen annelerin ben de anneler gününü kutluyor, bu vesile ile kadına karşı işlenen suçları nefretle kınadığımı belirtiyorum. Anlatımın her cümlesi ayrıntılarla dolu ve tamamen doğru, bazı yorumcular yine yazarın cinsiyet ayrımcılığı yaptığını ifade edecekler ama ben tam aksini düşünüyorum.

  • Faydalı buldum (0)
  • Faydalı bulmadım (0)

Popüler Blog Başlıkları

Son İncelenenler
E-mail bültenimize abone ol. Türkiye'yi bizimle keşfet :)