Neredekal.com
Neredekal.com
Tatil Blog
Konaklama Önerileri
Taşkonaklar Cave Otel, Rolls-Royce’un 2014 Kitabına Girmeye Hak Kazandı

Taşkonaklar Cave Otel, Rolls-Royce’un 2014 Kitabına Girmeye Hak Kazandı

Paylaş
Anonim  
Eklenme: 09 Ocak 2014
 • Son Güncellenme: 17 Mart 2023
Taşkonaklar Cave Otel, Rolls-Royce’un 2014 Kitabına Girmeye Hak Kazandı

İnsan, tarih ve doğanın birlikte yarattığı en eşsiz eserlerden biri olan Kapadokya'da hizmet veren Taşkonaklar Cave Otel, tarihi dokusu korunarak yaratılan mimarisi ve sunduğu benzersiz hizmetle, Rolls–Royce Enthusiasts Club'ın (RREC), Rolls Royce'un 110. Yılı anısına üyelerine özel olarak yayımladığı kitaba girmeye hak kazandı.

Eski konaklama mekânları, mağaralar ve tarihi evlerin restorasyonu ile ortaya çıkan Taşkonaklar Cave Otel, binlerce yıllık tarihi yansıtan etkileyici enerjisiyle, Rolls-Royce kullanıcılarının oylarını alarak, bu prestijli kitaba giren Türkiye’deki iki otelden biri oldu.

Kapadokya’nın en güzel bölgelerinden olan Uçhisar’da 2008’den beri butik otel olarak hizmet veren Taşkonaklar, binlerce yıllık uygarlıkların mirasını taşıyan ruhu ve eşsiz mimarisiyle, konuklarına bambaşka bir Kapadokya tecrübesi vadediyor. Eski konaklama mekanları, mağaralar ve tarihi evlerin restorasyonu ile ortaya çıkan Taşkonaklar; büyüleyici panoramik manzarası, her bir detayındaki usta ellerin mahareti ve sizi içine alan etkileyici enerjisiyle, ait olduğu bölgenin ruhunu yansıtıyor.

Sizi Güvercinlik Vadisi’nin batı yamacının zirvesinde karşılayan Taşkonaklar Cave Otel, muhteşem vadi ve Erciyes manzarasıyla, tatilinizin her anını mistik bir tecrübeye dönüştürüyor. Uzun yıllar devam eden titiz restorasyon çalışmaları sonucunda üzerine kurulduğu tarihi kalıntılar muhafaza edilerek bugünkü haline getirilen Taşkonaklar, her türlü konforla donatılmış mağara odaları ve suitleri ile rahatlık ve doğallığı bir arada sunuyor. İnşaat sırasında her bir taş, işleme, duvar, tandırlık ve kemer korunarak bugunkü odalarının tasarımını oluşturulan Taşkonaklar’daki her oda, kendi hikayesini korurken estetikle sadeliği ve rahatlığı birleştiriyor.

Tarihi dokusu korunarak yaratılan mimarisi ve sunduğu benzersiz hizmetle, bugüne kadar pek çok ödüle layık görülen Taşkonaklar, Rolls–Royce Enthusiasts Club’ın (RREC) her yıl üyelerine özel olarak yayımladığı kitabın merakla beklenen 2014 baskısına Türkiye’den girmeyi başaran iki otelden biri oldu. Lansmanı Londra’da Royal Automobil Club’ta gerçekleşen ve Rolls–Royce Motor Cars’ın 110. yılı kutlamaları çerçevesinde uzmanlar ve hayranlar tarafından yazılan kitapta, dünyanın en ünlü araba markasının efasanevi tarihinin yanı sıra Rolls- Royce Enhusiasts Club üyeleri tarafından keşfedilmeyi bekleyen dünya çapında markalar yer alıyor.

İngiltere’nin ünlü yayınevlerinden St. James’s House tarafından basılan kitapta, üyeler tarafından keşfedilmek üzere önerilen markalardan biri de Taşkonaklar Cave Otel oldu. RREC 2014 kitabı, dünyanın dört bir yanındaki klüp üyesi 10 bin kişiye hediye ediliyor, ayrıca Bentley ve Rolls-Royce bayilerinde ziyaretçiler için sergileniyor.