Tarihi Kayaköy Turizme Kazandırılacak, Haber - Duyuru

Tarihi Kayaköy Turizme Kazandırılacak

Görüşünüzü Paylaşın Yorum Yok

Haber - Duyuru Editor

Tarihi Kayaköy Turizme Kazandırılacak

Fethiye ilçesi sınırlarında bulunan Kayaköy'deki tarihi yapılar, Kültür ve Turizm Bakanlığınca yapılacak restorasyon çalışması ile korunup gelecek nesillere ulaştırılacak.

Muğla Valisi Fatih Şahin, gazetecilere yaptığı açıklamada, Rumlar'ın bir süre yaşadığı ve daha sonra terk ettiği taş evlerden oluşan, ilginç manzarasıyla dünyanın ilgisini çeken Kayaköy'ün restore edilerek ayağa kaldırılması ve turizme kazandırılması için çalışma başlatıldığını söyledi.

Kayaköy'ün 1. derece arkeolojik ve kentsel sit alanı içerisinde bulunduğunu belirten Şahin, Maliye Bakanlığı'nın Kayaköy'deki taşınmazların özel konaklama tesisi olarak kullanılması amacıyla 49 yıllığına yatırımcılara tahsis edilmesinde sakınca görmediğini dile getirdi.

Fethiye Kayaköy'deki yapıların kısa zamanda turizme kazandırılması için yasal düzenlemeler yapıldığını kaydeden Şahin, "Kayaköy'de artık kısım butik oteller, kafeler, restoranlar yapılacak ve yapıların bir kısmı da bulunduğu şekliyle kalacak. Böylece kentimizdeki çok önemli bir değeri ayağa kaldırıp turizme kazandırmış olacağız. Bu faaliyet bölgeye ivme kazandıracak ve daha fazla yerli ve yabancı turistin gelmesine imkan sağlanacak" diye konuştu.

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşünüzü Paylaşın

Popüler Blog Başlıkları

Son İncelenenler

E-mail bültenimize abone ol. Türkiye'yi bizimle keşfet :)