Neredekal.com
Neredekal.com
Tatil Blog
Gezi Rehberi
Tadında Anadolu'da Anadolu'nun Tüm Tatları Sofranızda

Tadında Anadolu'da Anadolu'nun Tüm Tatları Sofranızda

Paylaş
Anonim  
Eklenme: 13 Mart 2013
 • Son Güncellenme: 17 Mart 2023
Tadında Anadolu'da Anadolu'nun Tüm Tatları Sofranızda

Türkiye'nin dört bir yanından lezzetleri restoranlarına taşıyan Tadında Anadolu, uçak ve feribot yolcularını samimi tatlarla buluşturuyor. Yurdun birçok ilinden onlarca farklı lezzetin bulunabildiği Tadında Anadolu restoranları, İstanbul Atatürk ve Ankara Esenboğa Havalimanı'nın yanı sıra İDO Yenikapı ve Bursa Güzelyalı Hızlı Feribot İskelesi'nde de lezzet avcılarını bekliyor.

TAV Havalimanları’na bağlı BTA’nın bir iştiraki olarak, havalimanı ve feribot yolcularını Türkiye’nin her köşesinden yerel lezzetlerle buluşturan Tadında Anadolu, yurdun birçok ilinden özgün lezzetleri misafirlerine sunuyor. İstanbul Atatürk Havalimanı İç Hatlar Terminali, Ankara Esenboğa Havalimanı, Bursa Güzelyalı Hızlı Feribot İskelesi ve Yenikapı Hızlı Feribot İskelesi’nde bulunan Tadında Anadolu restoranları, yolculuklarını yerel lezzetlerle daha keyifli hale getirmek isteyen misafirlerini bekliyor.

Anadolu lezzetlerini en özgün ve aslına en uygun haliyle kente taşımak ve dünyaya tanıtmak amacıyla hizmet veren Tadında Anadolu restoranlarında tüm yemekler yöresel geleneklere uygun tekniklerle konuklara sunuluyor. Gaziantep’in “Ayva Aşı”ndan Elazığ’ın Harput köftesine; Ege’nin binbir çeşit otlarıyla hazırlanan salatalardan Hatay’ın “Aşur”una kadar onlarca farklı lezzeti buluşturan restoranlarda, mevsimsel olarak elde edilen en taze ve en kaliteli malzemeler kullanılıyor.

Diğer yandan, Tadında Anadolu konukları, restoranlarda bulunan market bölümlerinde satışa sunulan yöresel lezzetleri evlerine de taşıyabiliyor. Uşak’ın tarhanası, Mersin’in cezeryesi, İzmir’in dibek kahvesi, Safranbolu’nun lokumu, Trabzon’un tereyağı gibi her ilin kahraman ürünlerini misafirlerinin ayağına getiriyor. Ayrıca, Tadında Anadolu, restoranlarının market bölümlerinde önemli bir kolaylığı konuklarına sunuyor. Tadında Anadolu restoran marketlerindeki enfes yöresel lezzetleri deneyimlemek isteyen yolcular, seyahate çıkarken verdikleri siparişleri dönüşlerinde teslim alabiliyor. Böylece dilediğiniz yöresel lezzet, yolculuktan döndüğünüzde hazır halde size teslim ediliyor.

Benzer Yazılar

48 Saat 1 Rota Abant

48 Saat 1 Rota Abant

Diley Kuru 
16.10.2014
Kars Gastronomi Rehberi

Kars Gastronomi Rehberi

Seyhan Ahen 
13.11.2022
Türkiye'nin En İyi Kamp Yerleri

Türkiye'nin En İyi Kamp Yerleri

Habibe Tokgöz 
05.09.2013