Neredekal.com
Neredekal.com
Tatil Blog
Rota Önerileri
Sömestr Tatilinde Çocuklar Turkuazoo'da Eğlenceye Doyacak

Sömestr Tatilinde Çocuklar Turkuazoo'da Eğlenceye Doyacak

Paylaş
Anonim  
Eklenme: 11 Ocak 2013
 • Son Güncellenme: 17 Mart 2023
Sömestr Tatilinde Çocuklar Turkuazoo'da Eğlenceye Doyacak

Sömestr tatilinde Turkuazoo'da eğlence bitmiyor. Sömestr süresince çocuklar Turkuazoo'yu indirimli ziyaret edecek. 1-4 Şubat tarihlerinde ise "Su Altı Sirki" gösterisiyle ve 9 Şubat'ta Winx partisiyle eğlenecek.

Sömestr tatili boyunca 16 yaşa kadar tüm çocuklar Türkiye'nin ilk dev akvaryumu Turkuazoo Akvaryum İstanbul'daki su altının büyülü dünyasını 21 TL yerine 15 TL'ye gezerken, akrobatik su altı sirk gösterisi ile eğlenceye doyacak. Su altında birbirinden renkli kostümlerle palyaço, jonglör, bale ve senkronize yüzme gösterilerinin yapılacağı şov ile 1-4 Şubat tarihleri arasında Turkuazoo'yu ziyaret edenler ilk kez bir su altı sirki gösterisini izleme fırsatını yakalayacak. Sömestr tatilinde Turkuazoo'yu ziyaret eden çocukları bir de tatil hediyesi bekliyor. Turkuazoo'yu sömestr tatilinde ziyaret eden çocuklar 9 Şubat'ta yapılacak Winx partisine ücretsiz katılacaklar. Winx partisinde çocuklar, peri makyajı yaptıracak, ödüllü yarışmalara katılacak, Winx perileri ile fotoğraflar çektirecek ve Winx Perilerinin su altı gösterisini izleyecekler.

Sömestrde Turkuazoo'nun eğlenceleri bitmeyecek. Turkuazoo'da gün boyunca dalgıç şovları, yüz boyama aktiviteleri, köpekbalıkları, vatozlar ve balık besleme seansları, eğlenceli atölye çalışmaları gerçekleştirilecek. Turkuazoo maskotu da akvaryumu ziyarete gelen çocukların eğlenceli vakit geçirmelerini sağlayacak.

8 bin metre karelik bir alana kurulu akvaryumun içinden geçen 80 metre uzunluğundaki Avrupa'nın en uzun akrilik sualtı tüneli sayesinde, sanki balıklarla yüzüyormuş gibi bir gezinti imkânı sunan Turkuazoo'da ziyaretçiler 270 derecelik su altı görüş açısına sahip panoramik gözlem salonu ile deniz canlılarını daha yakından izleme fırsatı yakalıyor.

Çocuklar kendileri için hazırlanan özel etkinliklerle eğlenirken yetişkinler ise köpek balıklarıyla dalış yapmanın heyecanını yaşayacak. Dalış tutkunları, dalıcılar için vazgeçilmez bir adres haline gelen dünyanın ilk ve tek PADI sertifikalı akvaryum dalış merkezi Turkuazoo sayesinde artık, dalış yapmak için uzaklara gitmeye gerek duymadan, dalış destinasyonuna gitmek için günler harcamadan ve yüksek maliyetleri düşünmek zorunda olmadan dalış aktivitesini gerçekleştirebiliyorlar.