Sinop'un Birbirinden Güzel Plajları

Yorum Yok

Rota Önerileri Gülnur Sağlam

Sinop'un Birbirinden Güzel Plajları
Sinop, Türkiye'nin en kuzeyinde yer alan eşsiz güzelliklerden biri olarak biliniyor. Kendine has doğası ve küçük yapısıyla sizi karşılayan Sinop'ta, yaz tatilinin tadı bir başka. Birbirinden temiz ve güzel koylara sahip olan şehir, özellikle yaz aylarında yoğun bir ziyaretçi akınına uğruyor. Hazır yaz aylarında gitmişken Sinop Gezilecek Yerleri merak ediyorsanız bu yazımız sizin için tam bir rehber niteliğinde!

Daha sakin bir yaz tatili geçirmek isteyenler için Sinop'ta pek çok plaj seçeneği sunuluyor. Size en uygun plajı kolayca bulmanız için Şehir merkezine oldukça yakın ya da daha sakin bölgelerde yer alan Sinop denize girilecek plaj seçeneklerini sizler için derledik!

Şehre Yakın Olmak İsteyenler İçin: Sinop Karakum Plajı

Sinop'un Birbirinden Güzel PlajlarıŞehir merkezinde en çok ziyaret edilen plajların başında Sinop Karakum Plajı geliyor. Şehir merkezine 2 km mesafede yer alan Sinop Karakum Plajı'nın adı yüzeyde bulunan ince siyah volkanik kumlardan geliyor. Yaz aylarının gözdesi olan bu plajda şezlong, şemsiye, duş ve kafeterya hizmetleri standart olarak bulabilirsiniz. Tatil için geldiğiniz Sinop'ta plaja en yakın konumda konaklamak için isterseniz kamu ve özel sektöre ait otel seçeneklerine bir göz atın.

Tesis Fiyatı

03 Haziran 2022 giriş oda fiyatı

300 TL

En Uygun Fiyata Git

Ormanla Çevrili Bir Alan: Sinop Bahçeler Plajı

Sinop'un Birbirinden Güzel PlajlarıŞehir merkezinin girişinde yer alan Sinop Bahçeler Plajı aynı zamanda Sinop'un iç limana bakan kısmında kalıyor. Eşsiz manzarası ve denizi ile sizi kendine çeken Bahçeler Plajı'nın en önemli özelliği ormanlık bir alanda konumlanmış olması. Farklı bir plaj deneyimi yaşatan Sinop Bahçeler Plajı, yaklaşık olarak 500 metre uzunluğunda ve 4-10 m arasında değişen bir genişlikle sizi karşılıyor. Sahili ince sarı kumlarla kaplanmış olan bu plaj aynı zamanda bir orman kampı. Dinlenme tesisleri ve belediye kampından oluşan Bahçeler Plajı'nın içerisinde motel, restoran, kamp ve çadır yerleri bulunuyor.

Yeşil ile Mavinin Buluştuğu Yer: Sinop Akliman Plajı

Sinop'un Birbirinden Güzel PlajlarıYeşil ile mavinin buluştuğu Sinop Akliman Plajı'nda denizin ve doğanın keyfini sonuna kadar sürebilirsiniz. Akliman Plajı'nda deniz kum ve güneşin tadını çıkarabilir ya da doyasıya piknik yapabilirsiniz. Ailece deniz keyfi yapmanızı sağlayan Sinop Akliman Plajı, şehir merkezine 9 kilometre uzaklıkta yer alıyor. Kilometrelerce uzunluğuyla göz kamaştıran Akliman Plajı'nda dilerseniz yürüyüş için ayrılan alanlarda yürüyüşe çıkabilir ve doğanın içinde zaman geçirebilirsiniz.

Tesis Fiyatı

03 Haziran 2022 giriş oda fiyatı

450 TL

En Uygun Fiyata Git

Şehirden Uzakta Bir Yer Arayanlar İçin: Sinop Sarıkum Plajı

Sinop'un Birbirinden Güzel PlajlarıSarıkum Plajı konum olarak Sinop'un Karadeniz kıyısında bulunuyor. Adıyla uyumlu olan bu plaj sarı kumlardan oluştuğu için Sarıkum Plajı olarak biliniyor. Şehir merkezinden uzakta yer alan Sinop Sarıkum Plajı'nın Sinop merkeze uzaklığı 21 km. Denizi ve plajıyla göz kamaştıran bölgede aynı zamanda orman ve göl bir arada bulunuyor. Doğanın tüm güzelliklerini bir arada sunan Sinop Sarıkum Plajı, 1991 yılında doğal sit alanı olarak ilan edilmiş yerlerden biri. Her ne kadar doğal güzelliğiyle göz kamaştırsa da el değmemiş bir plaj olduğu için Sarıkum'da her ihtiyacınıza cevap bulamayabilirsiniz. Ücretsiz bir şekilde girebileceğiniz bu plajda şezlong için kiralama ücreti istendiğini unutmayın.

Hem Kamp Hem Deniz: Sinop Harzana Plajı

Sinop'un Birbirinden Güzel PlajlarıRotasını Sinop'a çeviren gezginler için Sinop Harzana Plajı harika alternatifler sunuyor. Ayancık ilçesine yakın olan bu plaj, Ağaçlı Köyü'nde yer alıyor. 350 metre uzunluğundaki Sinop Harzana Plajı, 10 metre genişliğinde bir kumsal ile sizi karşılıyor. Kamp yapmak isteyenler için harika bir alan sunan Harzana Plajı'nda denizin ve doğanın tadını doyasıya çıkarabilirsiniz. Etrafta yer alan geniş işletme seçeneği sayesinde Harzana Plajı'nda pek çok ihtiyacınıza cevap bulabilirsiniz.
Tesis için uygun fiyat gösterilemiyor.

Sinop'ta Nerede Kalınır?

Sinop'un Birbirinden Güzel PlajlarıSinop otel konseptleri çoğunlukla şehir merkezi, tatil köyü, bungalov tipi evler ve karavan yerleri şeklinde karşınıza çıkıyor. Sinop merkezde konaklayabileceğiniz uygun fiyatlı otel seçenekleri için Sinop Otelleri sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Popüler Blog Başlıkları

Son İncelenenler
E-mail bültenimize abone ol. Türkiye'yi bizimle keşfet :)