Side Uluslararası Kültür ve Sanat Festivali Başladı, Faydalı Bilgiler

Side Uluslararası Kültür ve Sanat Festivali Başladı

Görüşünüzü Paylaşın Yorum Yok

Faydalı Bilgiler Editor

Side Uluslararası Kültür ve Sanat Festivali Başladı

23 Temmuz Cumartesi günü başlayan 11. Uluslararası Kültür ve Sanat Festivali, 17 Eylül'e dek yurt içinden ve yurt dışından birçok ünlü konuğu ağırlayacak.

Anadolu'nun en eski liman kentlerinden biri olan Side'nin tarihi ve kültürel birikimini en iyi yansıtan etkinliklerden biri olan festival, 2010 yılında Avrupa Festivaller Birliği üyeliğine kabul edildi.

Yaklaşık 2 ay boyunca sürecek olan festival etkinlikleri Antik Side Tiyatrosu'nda ve Apollon Tapınağı'nda gerçekleşecek. Tüm sanat severlerin ücretsiz olarak katılımına açık olan festival boyunca 15 etkinlik gösterilecek.

23 Temmuz'da Kammersymphonie Berlin Oda Orkestrası'nın açılış konseri ile başlayan festival, Bodrum Oda Orkestrası, Viyana Senfoni Oda Orkestrası, İstanbul Devlet Opera ve Balesi, Antalya Devlet ve Opera Balesi'nin konserleri ile devam edecek.

Side Belediyesi tarafından beldenin tarihi değerlerinin korunmasının amaçlandığı bu festival 2011 yılından bu yana devamlı olarak gerçekleştiriliyor. Side Belediyesi, turizmi kültür ve sanatla birleştirerek, Side ve çevresinde bulunan yüz binlerce insana bu festivali ücretsiz olarak sunuyor…

Eğer uzaktan gelecekseniz Side otel seçenekleri arasından birini tercih edebilir ve Side otellerinden birinde konaklayabilirsiniz. Side'de otel fiyatları çeşitliliğinden dolayı oldukça uygun seçenekler de sunuyor. Bu eşsiz deneyimi yaşayabilirsiniz.

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşünüzü Paylaşın

Popüler Blog Başlıkları

Son İncelenenler
E-mail bültenimize abone ol. Türkiye'yi bizimle keşfet :)