Sezon Dışında da Gelirinizi Arttırmanızı Sağlayacak 5 Tavsiye, Türkiye

Sezon Dışında da Gelirinizi Arttırmanızı Sağlayacak 5 Tavsiye

Görüşünüzü Paylaşın Yorum Yok

Faydalı Bilgiler Diley Kuru

Sezon Dışında da Gelirinizi Arttırmanızı Sağlayacak 5 Tavsiye
Yüksek sezon olarak değerlendirilen yaz ayları, hepimiz için oldukça yoğun geçti. Özellikle sahil kesimlerinde hizmet veren tesislerin dolup taştığını söyleyebiliriz. Elbette ki böylesine yoğun geçen dönemlerde gelir arttırmak, pazarlama, vs. gibi konulara pek fazla yönelinmiyor zira buna ihtiyaç kalmıyor. Ancak düşük sezonda bu tarz konular üzerine düşünecek çok fazla vakit oluyor. Gerçek şu ki, oldukça verimli geçen yüksek sezonun ardından, düşük sezon olarak nitelendirdiğimiz bu dönemi de verimli geçirebilir ve tesisinizin gelir elde etmeye devam etmesini sağlayabilirsiniz.

1 – Misafirleriniz İçin Kampanyalar Oluşturun

tesisler için kampanyaÜlkemizde, sadece yaz aylarında tatile çıkılırmış gibi bir algı var. Aslında durum sandığımızdan biraz farklı. Tatilini düşük sezonda değerlendirmeyi tercih edenlerin sayısı hiç de azımsanacak gibi değil. Bu kitleyi tesisinize çekmek için bazı stratejiler kurgulayabilirsiniz. Bunlardan biri de hiç şüphesiz cezbedici kampanyalar. "4 gece kal 3 gece öde" şeklinde kampanyalar düzenleyerek düşük sezonda tatile gitmeyi tercih eden kitleyi tesisinize çekebilirsiniz.

2 – Yorum Toplamaya Devam Edin

yorum toplamaSezon dışında olmamızdan kaynaklı bu konuyu çoğu tesis göz ardı ediyor. Aslında şimdi yorum toplamanın tam zamanı zira yaz aylarına göre bu dönem vaktiniz görece daha müsait. Bunun için varsa oluşturduğunuz veri tabanından ya da Neredekal.com'un üye tesisleri için oluşturduğu yorum topla panelinden yararlanabilirsiniz. Böylece bir sonraki sezon için de hazırlanmaya başlamış olursunuz.

3 – Kış Dönemi İçin Farklı Bir Konsept Geliştirin

otel konseptiBelki yaz dönemindeki gibi misafiriniz olmayabilir. Ancak kış döneminde de hatırı sayılır ölçüde misafir ağırlayabilirsiniz. Bu noktada öncelikle tesisinizin öne çıkarabileceğiniz olanaklarını bir gözden geçirmelisiniz. Tabi bulunduğunuz bölgenin de belirleyeceğiniz konseptte önemli bir yeri olacaktır. Mesela tesisiniz doğa içinde ve şömineli ise buna göre bir konsept belirleyebilirsiniz. Şömine başında akustik akşamlar, lezzetli bir mangal şöleni, yürüyüş turları, vs. gibi aklınıza gelebilecek her türden konsept oluşturabilir ve misafirlerinizin ilgisini çekmeyi başarabilirsiniz.

4 – Sosyal Medyayı Daha da Aktif Kullanmanın Tam Zamanı

sosyal medya yönetimiEğer daha önce hiç sosyal medyada yer almadıysanız kesinlikle bir yerden başlamanız gerekiyor. Zira günümüzde sosyal medyanın gücünü artık görmezden gelemeyiz. Herhangi bir sosyal medya hesabınız var ise, dikkat çekici paylaşımlar ile bir sonraki sezon için kolları sıvamaya başlayabilirsiniz. Hatta bölge tanıtımına yönelik paylaşımlarda bulunarak, hem yurt içi hem de yurt dışından potansiyel misafirlerinizin dikkatini çekebilirsiniz. Artık sosyal medya hesabınıza daha fazla vakit ayırabileceğiniz bir dönemdeyiz. Sosyal medya konusuna kendinizi yakın hissetmiyor ya da nereden başlayacağınızı bilemiyorsanız, Tesisler İçin Profesyonel Instagram Yönetimi Hakkında 7 Tavsiye başlıklı içeriğimizi inceleyebilirsiniz.

5 – Bölgenizdeki Etkinlik Dönemlerini İyi Değerlendirin

festivalBulunduğunuz bölgede dönemsel etkinlikler düzenleniyorsa oldukça şanslı olduğunuzu bilmenizi isteriz. Bu bir festival ya da bağbozumu gibi bir etkinlik olabilir. Belki de yılın belli bir döneminde bölgeniz çeşitli konserlere veya spor müsabakalarına ev sahipliği yapıyordur. Bu dönemlerde tesisinizin dikkat çekmesi için bazı kampanyalar düzenleyebilirsiniz. Neredekal.com üye tesislerinden biriyseniz size sunulan avantajları gözden geçirebilirsiniz. Mesela ek reklam ürünü satın alabilir ve istediğiniz tarihlerde tesisinizi öne çıkarabilirsiniz.
İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşünüzü Paylaşın

Popüler Blog Başlıkları

Son İncelenenler
E-mail bültenimize abone ol. Türkiye'yi bizimle keşfet :)