Seyahat Sever Çiftlere 10 Hediye Alternatifi, Türkiye

Seyahat Sever Çiftlere 10 Hediye Alternatifi

5 Yorum

Faydalı Bilgiler Diley Kuru

Seyahat Sever Çiftlere 10 Hediye Alternatifi
Malum, şu sıralar herkes sevdiceğini mutlu etmenin çeşitli yollarını arıyor. Kimi sürpriz seyahat planlarının peşinde, kimi ise farklı hediye seçenekleri arasında beyin fırtınası yapıyor. Herkesin birer sevgi kelebeğine dönüştüğü bugünde, kendimizden yola çıkarak sizi bir dertten daha kurtarmanın peşine düştük bizde. Seyahat severler olarak, en çok ne hoşumuza giderdi acaba diye düşündük ve ortaya böyle bir liste çıkardık. İşte seyahat sever çiftlere 10 hediye alternatifi.

1 – Uçak Bileti

14 subat hediye alternatifleriEh tabi, listenin başını hiç şüphesiz uçak bileti çekiyor. Neticede seyahat etmeyi seven sevdiceğinize alacağınız bir adet gidiş – dönüş uçak bileti, sizi dünyanın en mükemmel sevgilisi yapabilir. Eğer zaman probleminiz yoksa ve kenarda köşede biraz paranız da varsa, hiç düşünmeyin. O'nu hayalinde olmak istediği yere uçurun. Geriye kalan masraflardan Neredekal.com ekibi olarak sorumluluk kabul etmiyoruz yalnız. :)

2 – Bisiklet

14 subat hediye alternatifleriBilmem daha önce böylesine sıra dışı bir hediye vermeyi düşündünüz mü ama bizce çok tatlı bir hareket olurdu 14 Şubat'ta sevdiceğinize bisiklet almak. Üstelik seyahat etmeyi yaşam tarzı haline getirmiş bir sevgiliniz varsa, O'nu havalara uçurabilirsiniz bu hareketinizle. Bizce siz ufaktan bir bisiklet rotası oluşturmaya başlayın.

3 – Kulaklık Çoklayıcı

14 subat hediye alternatifleriUzun yollarda, etrafı seyrederek müzik dinleyip hayallere dalmanın verdiği keyfi hiçbir şeye değişmeyen kişiler olarak, kulaklık çoklayıcının seyahat sever sevdiceğiniz için oldukça uygun olduğunu düşünüyoruz. Kulaklık paylaşmak gerçekten de sıkıcı bir durum. Ayrıca bazı durumlarda fazlasıyla işe yarar bir icat. Tecrübelerime dayanarak söylüyorum bunu. Tabi sevgilinizin kulaklığı yoksa eğer, kulaklık da başarılı bir hediye olacaktır.

4 – Fotoğraf Makinesi

14 subat hediye alternatifleriBizim için fotoğraf makinesi demek GoPro demek, akabinde ise selfie çubuğu demek. Yani pamuk eller cebe. Neticede fotoğraf makinesi, hele ki GoPro gibi bir makine biraz tuzlu oluyor maalesef. Bir de işin içine aksesuarlar giriyor. Ama işte, sık seyahat eden bir sevgiliniz varsa ya da sık seyahat eden bir çiftseniz eğer bunun sizin için bir önemi yoktur diye tahmin ediyoruz.

5 – Sırt Çantası

14 subat hediye alternatifleriİçinde ‘backpacker' ruhu taşıyan herkesin sevinç gözyaşları dökeceği bir hediye sırt çantası. Bir kere her daim ihtiyaç. Sırt çantasına alternatif olarak valiz de önerebiliriz, şöyle çekçekli olanlardan. Ama şunu iyi bilelim, seyahat etmek bir tutku, sırt çantasıyla seyahat etmek bir tarzdır. Seçiminizi ona göre yapın.

6 – Pasaport Kılıfı

14 subat hediye alternatifleriÖzellikle seyahat sever bir hanımefendiye 14 Şubat'ta verilebilecek en güzel hediyelerden biri de hiç şüphesiz pasaport kılıfı. Hele bunların Victora's Secret olanları bayağı bir gönlümüzde taht kurmuş durumda. Üstelik hem kullanışlı hem de kalıcı bir hediye.

7 – Kindle

14 subat hediye alternatifleriSeyahat deyince uzun yol, uzun yol deyince de kitap gelir akıllara. Tek bir kitap hediye etmek de tatlı bir hareket tabi ama bu hareketi daha cafcaflı bir hale getirmek isterseniz eğer Kindle önerebiliriz. E devir teknoloji devri olunca, her şeyi küçücük bir kutunun içerisine sığdırmak da mümkün hale geldi. Teknolojiyi mümkün mertebe kullanalım.

8 – Termos Bardak

14 subat hediye alternatifleriSık sık seyahat eden sevdiceğinize verebileceğiniz en iyi hediye alternatiflerinden biri de termos bardak. Uzun araba yolculuklarında, doğa yürüyüşlerinde, bisiklet turlarında son derece işe yarayacağı kanaatindeyiz.

9 – Dünya Haritası

14 subat hediye alternatifleriDünya haritası, her seyahat severin sahip olması gereken bir şey. Romantik, anlamlı ve değerli… Ama coğrafya kitaplarının arkasındaki siyasi haritalardan bahsetmiyoruz. Yere serildiğinde halı misali olacak, uzun uzun bakılacak, hayaller kurulacak, gerekirse raptiye iliştirilebilecek cinsten olmalı.

10 – Anı Defteri

14 subat hediye alternatifleriSeyahat sırasında biriktirilen anıları bir yere not edebileceği, geri dönüp okuduğunda yüzünde tebessüm oluşturacak bir defter, gezmeyi seven sevdiceğinizi fazlasıyla mutlu edecektir. Bu hareketinizle kendisini seyahat etmeye bir parça daha teşvik etmiş olacaksınız hem.
5 Kullanıcı Yorumu
 • Tarihe Göre Listele
 • En Faydalılar
5
/

-

Gezginler iyi bilir ki, yukarıdaki her bir hediyenin kıymeti ayrı. :) Tabi öncelik uçak bileti olsa hiç de fena olmaz hani. :)

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
5
/

-

Harika öneriler için teşekkürler Neredekal.

 • Faydalı buldum (1)
 • Faydalı bulmadım (0)
5
/

-

Bir seyahat sever olarak gerçekten harika öneriler. Özellikle dünya haritası favorim. Bence de her gezginin sahip olması gereken bir şey. Emeğinize sağlık, teşekkürler. :)

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
5
/

-

Ben uçak biletimi kaptım vallahi. :)

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
5
/

-

Ben pasaport kılıfını kendim yaptım, el emeği olunca farkı oluyor bence. :)

 • Faydalı buldum (1)
 • Faydalı bulmadım (0)

Popüler Blog Başlıkları

Son İncelenenler
E-mail bültenimize abone ol. Türkiye'yi bizimle keşfet :)