Sevgiliyle Gidilebilecek İstanbul'un En Romantik 3 Yeri, Rota Önerileri

Sevgiliyle Gidilebilecek İstanbul'un En Romantik 3 Yeri

Yorum Yok

Rota Önerileri Editor

Sevgiliyle Gidilebilecek İstanbul'un En Romantik 3 Yeri

Aşk, hepimizi masallar diyarına götüren vazgeçilmez bir duygu. Eğer sevdiğinizle İstanbul'daysanız ve şehrin en romantik yerlerini merak ediyorsanız sizler için en romantik yerleri sıralamaya başlayalım.

Boğaz manzarasının huzur veren atmosferi, ormanlık alanların sunduğu keyifli piknik zamanları ve tarihe yolculuk yaptıran mekanları... Eğer gerçekten aşk duygusunu içinizde barındırıyorsanız, İstanbul her noktasında mutlu eder sizleri.

Şu anda bir sürpriz hazırlayabilir ve hayatınızdaki insanı Kız Kulesi'ne götürebilirsiniz mesela… Hem muhteşem bir İstanbul manzarasında keyifli sohbetler yapın hem de romantik bir akşam yemeği yiyin. Hayatınız boyunca unutamayacağınız bir manzara karşısında, kalbinizin attığı insanın size eşlik etmesi hafızalarınızdan hiç silinmeyecektir.

Eğer Kız Kulesi'nde bolca vakitler geçirdiyseniz sevgilinizle; o halde sizleri Çamlıca Tepesi'ne davet edelim. Büyük Çamlıca Tepesi'ne bir gününüzü ayırın önce. Kış aylarında bir yanınızda sevgiliniz, huzurunuzda kar birikintileri ve ruhunuzu dinlendiren yağmurlar. Boğaziçi Köprüsü'nün size göz kırpması taçlandırsın mutluluğunuzu.

Çamlıca Tepesi

Ve romantik mekanların olmazsa olmazı Pierre Loti. Gün batarken mesela, Haliç'e karşı, sevgiliniz yanınızda, bir elinizde onun eli, diğer elinizde çay bardağı… Ne dersiniz?

Hangisi daha çok ısıtıyor ellerinizi düşüneceksiniz o an. Sonra fark edeceksiniz ki tuttuğunuz el ruhunuzu ve kalbinizi ısıtıyor; çay ise o sıra sadece söyleyecek bir şey bulamadığınızda dudaklarınızı götürüp zaman kazandığınız bir içecek...

İşte böyledir Pierre Loti ve işte böyledir aşk...

İstanbul'un her noktası en romantik yeridir aslında. Hangi semtte olursanız olun yollar sizi unutulmayacak noktalara taşır. Her noktası bir buluşma alanıdır nasılsa. İstanbul'un en romantik bölgelerine en özel günlerde gitmeyi planlamayın. Zaten birlikte yaşadığınız her an özel. Bırakın planları bir kenara, aşk sizi nereye götürmek istiyorsa çevirin rotanızı oraya...

Popüler Blog Başlıkları

Son İncelenenler
E-mail bültenimize abone ol. Türkiye'yi bizimle keşfet :)