Sevgilinizle Seyahat Etmenin Size Kazandıracağı 7 Şey, Türkiye

Sevgilinizle Seyahat Etmenin Size Kazandıracağı 7 Şey

Yorum Yok

Faydalı Bilgiler Bengi Alkaya

Sevgilinizle Seyahat Etmenin Size Kazandıracağı 7 Şey
Birini tanımak istiyorsanız, onunla mutlaka yola çıkın diye boşuna dememişler. Çift olarak seyahat etmek eğlenceli olmasının yanı sıra esasında size tahmin ettiğinizden çok daha fazla avantaj sağlar. Birbirinizi daha iyi anlamanızı sağlayan bu aktiviteyi, birlikteliğiniz boyunca ne kadar sık yaparsanız ilişkinizin temellerinin de bir o kadar sağlam olduğunu görebilirsiniz. Neden mi? Hazır Sevgililer Günü gelip çatmışken gelin seyahat etmenin size kazandıracaklarına birlikte bakalım.

1 – Monotonluk Sizin İlişkinize Uğramaz

14 şubat hediyesiÇiftlerin büyük bir çoğunluğu her ne kadar birbirlerini çok sevseler de sürekli aynı şeyleri yapmaktan, kendilerini bir döngünün içindeymiş gibi hissetmekten şikayet ederler. Monoton olmanın tam tersi bir aktivite olan seyahat etmek de işte tam bu noktada harikalar yaratmaya başlar. Hem ruhunuzun hem de ilişkinizin ihtiyacı olan o hava değişimi sayesinde artık kendinizi çok daha canlı hissedersiniz ki kısa süre içerisinde bu da ilişkinize yansır. Unutmayın sizi geliştiren her değişim daha mutlu bir çift olmanızı sağlayacaktır.

2 - Anılarınız Katlanarak Büyür

sevgliyle tatilBirlikte keşfedeceğiniz her yerin, yaşamınız boyunca sizin için oldukça değerli olacağına eminiz. Günün birinde anımsadığınızda yüzünüzde büyük bir gülümseme yaratacak o seyahatler, ilişkinizin en önemli anlarını oluşturur. Üstelik biz yeni anılar yaratmak için dünyanın bir ucuna gitmeniz gerektiğinden de bahsetmiyoruz. Çünkü en nihayetinde gideceğiniz herhangi bir yeri değerli kılacak olan yine sizsiniz.

3 - En Romantik Şeylerden Biridir

romantik kaçamaklarZaman zaman sevgilinizle baş başa kalıp, romantik dakikalar geçirmek istersiniz. Şehirde yapabileceğiniz aktiviteler ise bellidir. Daha çok seyahat etmek sizi klişelerden uzaklaştırıp romantizm anlayışınızı bir üst seviyeye taşır. Lüks bir restoranda mum ışığında yemek yerine gideceğiniz yepyeni bir şehirde göl manzarasına karşı dondurma yemek sizin için çok daha romantik hale gelebilir. Seyahatin bir sevgiliye alınabilecek en güzel hediyelerden biri olması da işte bu yüzdendir.

4 - Zorlukların Üstesinde Birlikte Gelmeyi Öğrenirsiniz

romantik tatilBirlikte olmak ve bir yaşamı paylaşmak bildiğiniz üzere bir hayli emek gerektiriyor. Seyahate çıkmanın da aslında ileride karşınıza çıkabilecek pek çok zorluğun fragmanı olduğunu düşünebilirsiniz. Çünkü yolculuklarınızda her zaman, her şey dört dörtlük olmayacaktır. Tıpkı hayat gibi… Böylece uçağı kaçırdığınızda, pasaportunuzu kaybettiğinizde ya da görüp görebileceğiniz en kötü otelde bir gece geçirmek zorunda kaldığınızda aslında birlikte tüm bu zorluklara nasıl göğüs gereceğinizi öğrenirsiniz. İleride edindiğiniz tüm bu deneyimlerin size ne kadar fayda sağladığına da şahit olursunuz.

5 – Birbirinizi Daha İyi Tanırsınız

sevgililer günü tatiliBelki de sevgilinizle hiç ayrılmadan, aralıksız geçirdiğiniz en uzun süre birlikte çıktığınız seyahatler olabilir. Bu da karşınızdakini çok daha iyi tanıma fırsatı bulacağınız anlamına geliyor. Olaylara verdiği tepkileri, onu sevindiren detayları ve bıkmadan, usanmadan geçirdiğiniz günleri değerlendirdiğinizde seyahatinizin sonunda artık ilişkinizin çok daha farklı bir boyuta geldiğini görebilirsiniz. Bu sebeple hem ilişkiniz hem de kendi mutluluğunuz için her fırsatı değerlendirmeli ve daha sık tatile çıkmalısınız.

6 – Yeni Maceralar ile Korkularınızın Üstesinden Gelirsiniz

yurt dışı seyahatiHer yolculuk yepyeni bir maceradır. Daha önce hiç yapmadığınız şeyleri sevgilinizle birlikte yapmak ise bu maceraların belki de en özelidir. Çünkü edindiğiniz her deneyim sizi çoğaltır ve bir bütün olmanızı sağlar. Hatta öyle ki mesela yüksekten korkmanıza rağmen sevgilinizden aldığınız destek sayesinde dağ tırmanışı yaparak bazı deneyimlerinizde bir ilke dahi imza atabilirsiniz. İşte seyahatinizin bu şekilde sürprizlerle dolu olması ve korkularınızı yenebilmeniz için tek yapmanız gereken bazen sınırlarınızın dışına çıkmak ve maceraperest ruhunuzu ortaya çıkarmaktır.

7 – Ufkunuz Genişler

sevgili ile seyahate çıkmakYeni yerler görmenin bireysel olarak olduğu kadar geleceğe birlikte baktığınız sevgilinizle olan ilişkinize de katkısı büyüktür. Hayata çok farklı bir açıdan bakmanızı sağlayacak keşifleriniz sayesinde iletişiminiz gelişebilir ve yepyeni bir düşünce tarzı kazanabilirsiniz. Siz de bir çift olarak hayal gücünüzü geliştirecek olan seyahatleri her fırsatta değerlendirmeyi ihmal etmeyin.
E-mail bültenimize abone ol. Türkiye'yi bizimle keşfet :)