Sevgililer Günü'nden İlham Alarak Gidilebilecek 9 Rota, Türkiye

Sevgililer Günü'nden İlham Alarak Gidilebilecek 9 Rota

4 Yorum

Rota Önerileri Bengi Alkaya

Sevgililer Günü'nden İlham Alarak Gidilebilecek 9 Rota
Bu yıl salı gününe denk gelen Sevgililer Günü, tahmin ediyoruz ki bazı çiftleri üzdü. Sevgilinizle birlikte mini bir hafta sonu kaçamağı hayalini kuruyorsanız ne yazık ki planlarınız kısa bir süreliğine de olsa ertelemek durumunda kalabilirsiniz. Peki bu özel günde güzel bir akşam yemeği yerken ya da sinema sonrası kahvenizi yudumlarken birlikte çıkabileceğiniz muhteşem bir seyahat planı yapmaya ne dersiniz? Seyahat zamanını tamamen sizin belirleyebileceğiniz bu planı, daha fazla ertelemeden 14 Şubat günü yapmaya başlayabilirsiniz. "Nereye gidebiliriz?" diye düşünenler hazırsanız birlikte alternatif rotalarla dolu romantik bir yolculuğa çıkalım.

1 – Venedik / İtalya

venedikBiri romantizm deyince aklımıza ilk gelen duraklardan biri olan Venedik, aslında bu şöhreti oldukça hak ediyor. Sokaklarında gezinirken her köşesinde mutlu bir çifte rastlayacağınız şehir, köprüleri, sanat eseri niteliğindeki mimarisi ve İtalyan lezzetleriyle dolu restoranları ile görenleri kendine hayran bırakıyor. Ayrıca şehirde yapabileceğiniz aktiviteler de bir hayli fazla. Gondola Venedik kanallarında tur atabilir, bölgenin ünlü bazilika, kilise ve saraylarını ziyaret edebilir, romantik bir akşam yemeğine çıkabilir, en önemlisi de dilediğiniz kadar dondurma yiyebilirsiniz.

2 – Edinburgh / İskoçya

edinburghAvrupa'da Orta Çağ mimarisinin simgelerinden olan Edinburgh, romantik çiftlerin günün birinde mutlaka ziyaret etmesini tavsiye ettiğimiz destinasyonlar arasında. Sokaklarının sizi bambaşka bir diyara götüreceği şehirde, Edinburgh Kalesi'ne doğru yol alırken kendinizi bir film sahnesinde hissedeceksiniz. Peki şehirde sizi neler mi bekliyor? Bol bol yürüyüş, ünlü İskoç viskisinin yapımına tanık olacağınız keyifli bir tur, tarihi güzelliklerle dolu bir gün ve günün yorgunluğunu atacağınız canlı müzik yapan barda biten eğlenceli bir akşam. Kısacası hayalini kurduğunuz muhteşem bir seyahat diyebiliriz.

3 – Paris / Fransa

parisNice evlenme teklifine, çift buluşmasına ve şehrin etkisiyle muhteşem eserler ortaya koyan ünlü sanatçıya ev sahipliği yapmış olan Paris, aşıklar şehri olarak anılıyor. Romantik seyahat rotalarının da hiç şüphesiz olmazsa olmazı. Paris'in simgesi olan Eiffel Kulesi'ni ve Notre Dame Katedralini ziyaret edelim, sokaklarında el ele yürüyelim, asla unutamayacağımız kadar keyifli bir akşam yemeği yiyelim ve canımız ne isterse onu yapalım, diyen çiftler için bu şehir muhteşem bir seyahat olanağı sunuyor.

4 – Prag / Çek Cumhuriyeti

pragSıradaki durağımız, ziyaret edenlerin hakkında mutlaka söyleyecekleri bir çift sözün olduğu şehir Prag. Bazen bir masal şehri, bazen balayı şehri, bazen de köprüler şehri. Çiftlerin burayı tercih etmek için onlarca sebebi var elbette. Tarihi görünümünden hiçbir şey kaybetmemiş olan Prag, belki de bu yıl sizin şehriniz olabilir. Avrupa'nın en romantik duraklarından biri olan şehir için siz de bu Sevgililer Günü'nde güzel bir seyahat planı yapmaya başlayabilirsiniz.

5 – Dubrovnik / Hırvatistan

dubrovnikHarika bir yaz tatili geçirebileceğiniz Dubrovnik, Adriyatik Denizi kıyısında yer alıyor ve çiftlerin sıklıkla tercih ettiği rotalar arasında. Akdeniz ikliminin de etkisiyle yaz aylarında deniz, kum, güneşe doyabileceğiniz, bahar ve kış aylarında ise tarihi havasını soluyabileceğiniz bu durak, aslında bir Orta Çağ şehri. İç savaşlar nedeniyle bir hayli hasar görmüş olan Dubrovnik restorasyonlar ile bugün eski görünümüne kavuşmuş durumda.

6 – Brüksel / Belçika

brükselBelçika'nın başkenti olan Brüksel, Avrupa Birliği'nin önemli kurumlarına da ev sahipliği yapması nedeniyle Avrupa'nın başkenti olarak da anılıyor. Tam bir turizm cenneti olan şehir, meydanları, saray ve kiliseleri, ünlü heykelleriyle unutulmaz bir kültür turunun yanı sıra, eğlence dolu bir konaklamaya da olanak sunuyor. Kendinizi muhteşem hissedeceğiniz bu durak, günün birinde mutlaka çift olarak ziyaret etmeniz gereken yerlerden biri.

7 – Roma / İtalya

romaOnlarca filme sahne olmuş, tam bir romantizm kenti olan Roma, ismi telaffuz edildiğinde sanki fonda bir müzik tınısı şehre eşlik ediyormuş hissini uyandırıyor. Aşıklar Çeşmesi, Kolezyum'u, ünlü merdivenleri ve saymakla bitmeyecek tarihi mekanlarıyla, listemizin özel duraklarından biri. Tıpkı Paris'te olduğu gibi çok sayıda evlenme teklifine ev sahipliği yapmış olan bu kent, belki sizin için de bir dönüm noktası olabilir.

8 – Charleston / Güney Karolina

charlestonSıradaki rotamız sizi biraz daha uzaklara götürecek. ABD'nin Güney Karolina eyaletinde yer alan Charleston, ismini daha önce duymadıysanız mutlaka göz atmanız gereken bir liman kenti. Şehri ziyaret etmeye karar verdiğinizde birlikte geniş bir seyahat planı yaparak işe başlayabilirsiniz. Rengarenk evleri, ağaçlarla donatılmış caddeleri ve birbirinden lezzetli tatlar sunan restoranlarıyla bir çift olarak hayalini kurduğunuz her şeye ulaşabilirsiniz.

9 – Dublin / İrlanda

dublinİrlanda Cumhuriyeti'nin başkenti olan Dublin romantik seyahat rotalarımızın son, hatta en yeşil durağı. Eğlence ve huzurun bir arada olduğu şehir, özellikle mart ayında kutlanan Aziz Patrik Günü'nde bambaşka bir havaya bürünüyor. Eğer aklınızda günün birinde mutlaka çıkacağınız bir İrlanda seyahati varsa, müzeleri, parkları ve dünyaca ünlü barlarıyla şüphesiz Dublin kenti, bu planın ilk durağı olmalı.
4 Kullanıcı Yorumu
  • Tarihe Göre Listele
  • En Faydalılar
4
/

-

Dubrovnik, Hırvatistan, tavsiye ederim.

  • Faydalı buldum (2)
  • Faydalı bulmadım (0)
4
/

-

"Sevgililer Günü'nden İlham Alarak Gidilebilecek 9 Rota" başlığı altında birbirinden güzel 9 rota vermişsiniz. Ancak fotoğraf Kanada (Lake Louise) British Colombia'dan. Fotoğrafı görünce hemen onunla ilgili yazı aradım ancak göremedim, üzüldüm. Mademki fotoğrafı koydunuz, rotalardan birine onu da yazın ya da yazdığınız rotalardan birinin fotoğrafını koyun. Sevgiler...

  • Faydalı buldum (0)
  • Faydalı bulmadım (3)
4
/

-

Prag, Karlovy Vary ve Bled Gölü benim tavsiyelerim, kesin gidin, pişman olmazsınız. :)

  • Faydalı buldum (1)
  • Faydalı bulmadım (0)
4
/

-

Dubrovnik, Hırvatistan tavsiye ederim.

  • Faydalı buldum (1)
  • Faydalı bulmadım (0)

Popüler Blog Başlıkları

Son İncelenenler
E-mail bültenimize abone ol. Türkiye'yi bizimle keşfet :)