İzmir'e Yakın Günübirlik Rotalar: Alaçatı, Türkiye

İzmir'e Yakın Günübirlik Rotalar: Alaçatı

Yorum Yok

Rota Önerileri Seyhan Ahen

İzmir'e Yakın Günübirlik Rotalar: Alaçatı
İzmir Çeşme'ye bağlı Alaçatı kasabası hem İzmir şehrine oldukça yakın hem de bir o kadar farklı. Kendinizi güzel bir yaz filmi içinde hissetmek ve doğayla birlikte huzur dolu bir nefes almak isterseniz, Alaçatı'dan daha iyi bir yer düşünemiyoruz. Küçük Bir Ege Kasabası olan Alaçatı, şehir hayatının birçoğumuz için zaman zaman yorucu ve bunaltıcı olabildiği bu zamanda ideal bir kaçış noktası olarak oldukça cazip bir tatil beldesi. Gelin küçük bir kaçamak yapmak istediğinizde Alaçatı'da Neler Yapılır?, Alaçatı'da Gezilecek Yerler Nerelerdir sorularını bu yazımızda yakından inceleyelim.

Alaçatı'da Neler Yapılır?

İzmir'e Yakın Günübirlik Rotalar: AlaçatıSizin için ilk önerimiz begonvil çiçekleriyle bezeli renkli taş evleri, 19. Yüzyıldan kalma taş yeldeğirmenleri ve mimarisiyle kendine hayran bırakan bu kasabada yürüyüşe çıkmak. Anacadde olan Kemalpaşa caddesi üzerinde birçok kafe, restoran ve butik bulabilirsiniz. Biraz soluklanmak için cadde üzerinde bir yere oturup Türk kahvesi içmeyi, Hacımemiş mahallesindeki butiklere uğramadan, restoranlarında yemek yemeden Alaçatı eksik kalır.

Tesis Fiyatı

27 Mayıs 2022 giriş oda fiyatı

411 TL

En Uygun Fiyata Git

1- Yerel Pazardan Alışveriş Yapın

İzmir'e Yakın Günübirlik Rotalar: AlaçatıCumartesi ve Pazar günleri açılan bu pazar yerinde Alaçatı halkı ve çevre bölgelerden gelen satıcılardan Ege Bölgesi'ne ait sebze, ot, reçel gibi gıdalar satın alabilirsiniz. Ayrıca takı ve kıyafet konusunda da oldukça zengin olan bu pazarda Alaçatı modasına uyum sağayabileceğiniz birçok seçenek mevcut.

2- Rüzgar ve Uçurtma Sörfünü Deneyin

İzmir'e Yakın Günübirlik Rotalar: AlaçatıAlaçatı'da rüzgar ve uçurtma sörfü olmazsa olmazlardan. Bölgenin dört mevsim rüzgarlı oluşu bu sporlara olanak sağlıyor ve bu yüzden Alaçatı rüzgar ve uçurtma sörfünde olmazsa olmaz mekanlardan. Sahil boyunca sporcuları izleyemek mümkün. Dilerseniz rüzgar ve uçurtma sörfünü öğrenebileceğiniz sörf okulları da mevcut.
Tesis için uygun fiyat gösterilemiyor.

3- Birbirinden Güzel Plajlarını Keşfedin

İzmir'e Yakın Günübirlik Rotalar: AlaçatıAlaçatı'ya gelmişken yüzmemek olmaz. Bölgede birçok plaj ve koy bulabilmek mümkün. Bunlardan başlıcaları kuzeydeki Ilıca Plajı, güneydeki Çark Plajı ve Delikli Koy. Ilıca Plajı kaplıca özelliğiyle ünlü olup sonbahar ve ilkbaharda da yüzmeye olanak tanıyor. Halk plajlarına ücretsiz giriş yapabilir, dilerseniz içerdeki özel işletmelerde şemsiye ve şezlong kiralayabilirsiniz.

4- Birbirinden Güzel Lezzetleri Tadın

İzmir'e Yakın Günübirlik Rotalar: AlaçatıAlaçatı'da yapılacaklar saymakla bitmiyor. Alaçatı'ya geldiğinizde tatmanız gereken lezetler ve mekanlar;
  • Bir gününüzü yerel lezzetlere ayırıp Ege yemeklerini tadabilirsiniz. Yaz sıcağında Hacımemiş Dondurmacısı'na uğramalısınız.
  • Bölgede birçok üzüm bağı mevcut. İzmir-Alaçatı yolu ortasındaki Urla üzüm bağı ve Çeşme'deki Çeşme Bağcılık mutlaka görülmesi gereken yerlerden. En kaliteli yerel lavanta, zeytinyağı ve şarabı bulabilirsiniz.
  • Ve günün devamında küçük bir aile işletmesi olan Asma Yaprağı adlı restorana uğrayıp, leziz Ege lezzetlerini tadabilirsiniz.
Tesis için uygun fiyat gösterilemiyor.

5- Rengarenk sokaklarında kaybolun

İzmir'e Yakın Günübirlik Rotalar: AlaçatıBirbirinden renkli ve konsept mağazaların, otellerin oluşturduğu daracık, arnavut kaldırımlı Alaçatı sokaklarında kaybolun, her sokağın şaşırtıcı sürprizlerine hazırlıklı olun ve bol bol fotoğraf çekmeyi unutmayın.

Alaçatı'da Nerede Kalınır?

İzmir'e Yakın Günübirlik Rotalar: AlaçatıRenkli gece hayatını da tecrübe ettikten sonra yapılacak tek bir şey kaldı; dinlenmek. Şanslısınız ki Alaçatı'nın bir diğer ünlü yanı da Alaçatı Butik Otelleri ve Alaçatı Pansiyonları. Bölgenin doğasıyla uyumlu, birbirinden güzel butik otel ve pansiyonlarını Neredekal.com üzerinden inceleyebilir, avantajlı Alaçatı fırsatlarından yararlanabilirsiniz.

Popüler Blog Başlıkları

Son İncelenenler
E-mail bültenimize abone ol. Türkiye'yi bizimle keşfet :)