Neredekal.com
Neredekal.com
Tatil Blog
Rota Önerileri
Sağlık Arayanlar Kuzuluk’a Gitmeli!

Sağlık Arayanlar Kuzuluk’a Gitmeli!

Paylaş
Anonim  
Eklenme: 17 Ağustos 2012
 • Son Güncellenme: 17 Mart 2023
Sağlık Arayanlar Kuzuluk’a Gitmeli!

Kısa bayram tatilini sağlık turizmine ayırmak ve ağrılarınızdan kurtulmak istiyorsanız, yerin altından gelen mucize termal sularını misafirlerine sunan Kuzuluk’u tercih edebilirsiniz.

Dört bir yanı orman ve dağlarla çevrili Kuzuluk, İstanbul başta olmak üzere yakın bölgelerden pek çok insanın ilgisini çekiyor. Kuzuluk, Selçuklu döneminden beri hizmet veren, Akyazı’da bulunan önemli bir termal merkez.

Tedavi ettiği hastalıklar arasında; ortopedik ameliyat ve kaza sonuçlarının rehabilitasyonu, idrar yolları ve kadın hastalıkları, cilt ve deri hastalıkları, sinir sistemi rahatsızlıkları ve solunum yolu hastalıkları, çocuk felci ve bazı çocuk hastalıkları yer alan kaplıca, sağlık arayan tatilcileri bekliyor.

Kaplıca dışında, Alaağaç ve Kuzuluk Beldesi ayrımında yükselen sarp kayayı gezebilirsiniz. Efsanevi özelliği yüzünden bu kaya çok sayıda define arayıcısının saldırısına maruz kalmış. Yine Kuzuluk yakınlarında bulunan Keremali Dağı trekking, doğa yürüyüşü meraklılarının önemli parkurlarından biri haline gelmiş.

Haberin tamamı için: Hafta Sonu / 15-21 Ağustos