Sağlık Arayanlar Kuzuluk’a Gitmeli!, Rota Önerileri

Sağlık Arayanlar Kuzuluk’a Gitmeli!

Görüşünüzü Paylaşın Yorum Yok

Rota Önerileri Editor

Sağlık Arayanlar Kuzuluk’a Gitmeli!

Kısa bayram tatilini sağlık turizmine ayırmak ve ağrılarınızdan kurtulmak istiyorsanız, yerin altından gelen mucize termal sularını misafirlerine sunan Kuzuluk'u tercih edebilirsiniz.

Dört bir yanı orman ve dağlarla çevrili Kuzuluk, İstanbul başta olmak üzere yakın bölgelerden pek çok insanın ilgisini çekiyor. Kuzuluk, Selçuklu döneminden beri hizmet veren, Akyazı'da bulunan önemli bir termal merkez.

Tedavi ettiği hastalıklar arasında; ortopedik ameliyat ve kaza sonuçlarının rehabilitasyonu, idrar yolları ve kadın hastalıkları, cilt ve deri hastalıkları, sinir sistemi rahatsızlıkları ve solunum yolu hastalıkları, çocuk felci ve bazı çocuk hastalıkları yer alan kaplıca, sağlık arayan tatilcileri bekliyor.

Kaplıca dışında, Alaağaç ve Kuzuluk Beldesi ayrımında yükselen sarp kayayı gezebilirsiniz. Efsanevi özelliği yüzünden bu kaya çok sayıda define arayıcısının saldırısına maruz kalmış. Yine Kuzuluk yakınlarında bulunan Keremali Dağı trekking, doğa yürüyüşü meraklılarının önemli parkurlarından biri haline gelmiş.

Haberin tamamı için: Hafta Sonu / 15-21 Ağustos

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşünüzü Paylaşın

Popüler Blog Başlıkları

Son İncelenenler
E-mail bültenimize abone ol. Türkiye'yi bizimle keşfet :)