Safranbolu Tatilini Muhteşem Bir Hafta Sonuna Sığdırın, Turlar - Geziler

Safranbolu Tatilini Muhteşem Bir Hafta Sonuna Sığdırın

Turlar - Geziler - - tarafından eklendi. 0 Yorum

Safranbolu Tatilini Muhteşem Bir Hafta Sonuna Sığdırın

Kültür turizminin en yoğun yaşandığı yerlerden biri olan Safranbolu, son 3 yıldır Bağ Bozumu Şenlikleri'ne ev sahipliği yapıyor...

Her yörenin meşhur bir yiyeceği olduğu gibi Safranbolu'nun da üzümü meşhur, nam-ı diğer çavuş üzümü. Safranbolu'nun dört bir tarafını çevreleyen üzüm bağlarında 12 çeşit üzüm yetişiyor. Safranbolu daha çok dünya kültür mirası listesine alınan konakları ile tanınsa da üzüm yetiştiriciliği yöre için değerini kaybetmiyor...

Bu yıl, 23 Eylül'de gerçekleşecek olan Safranbolu Bağ Bozumu Festivali'nde folklor gösterileri, çiftçiyi destekleyecek nitelikte paneller ve tanıtımlar gerçekleşecek.

Hafta sonu ise bağ bozumu festivalini Ulusal Off-road Türkiye Şampiyonası'nın 5. ayak yarışları izleyecek. Cumartesi günü, belediye önünde seramonik start ile off-road başlayacak, pazar günü ise seyirci etabı gerçekleşecek.

23 Eylül'de başlayıp 25 Eylül akşamına kadar sürecek olan bu etkinliklerin, doğa ve tarihin harmanlandığı Safranbolu'da gerçekleşmesi ise katılımcıların yoğun talebine neden oluyor. Eğer bu hafta sonu bir yerlere gitmeyi, yağmurun toprağa değdiği ve her yanı toprak kokularının sardığı bu günlerde küçük bir kaçamak yapmayı istiyorsanız rotanızı Safranbolu'ya doğru çevirebilirsiniz.

Safranbolu

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşlerinizi Yazın

Son İncelenenler