Runatolia Maratonu

Görüşünüzü Paylaşın Yorum Yok

Faydalı Bilgiler Bengi Alkaya

Runatolia Maratonu
Her yıl mart ayında düzenlenen ve ilk olarak 2006 yılında yapılan Runatolia Maratonu, gerek profesyonel gerek amatör koşucuların oldukça rağbet gösterdiği koşu maratonlarından biri. Antalya'da düzenlenen 3 günlük bir programa sahip olan maratonda katılımcıları farklı parkurlara ek çeşitli yan etkinlikler de bekliyor. 3 günlük programda koşucular halk koşusu, maraton, yarı maraton ve 10 K koşusu gibi farklı parkurlar arasından dilediğine katılım sağlayabiliyor.

Koşarken Antalya'nın doğasına ve tarihi güzelliklerine de yakından şahit olabileceğiniz Runatolia Maratonu, bu yönüyle katılımcılara farklı deneyim vadediyor. Maratona Antalya ve çevresinde yaşayan ziyaretçilerin yanı sıra Türkiye'nin dört bir yanından ilgili koşucular düzenli olarak katılım sağlıyor.

Runatolia Maratonu programında minik adımlar koşusu, yüksek topuk koşusu, baby run gibi parkurlar da yer alıyor. Üstelik maraton sivil toplum kuruluşlarının bağış toplamalarına da olanak sağlıyor. 50'den fazla sivil toplum kuruluşunun kaynak geliştirmek amacıyla katıldığı ve yüksek bağışlar toplayabildiği maraton, bu yönüyle bir anlamda topluma farkındalık kazanmaya ve yardımseverlik için koşmaya davet ediyor.
İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşünüzü Paylaşın

Popüler Blog Başlıkları

Son İncelenenler
E-mail bültenimize abone ol. Türkiye'yi bizimle keşfet :)