Neredekal.com
Neredekal.com
Tatil Blog
Faydalı Bilgiler
Resmi Tatiller | 2023 Resmi Tatil Günleri Takvimi ve Seyahat Önerileri

Resmi Tatiller | 2023 Resmi Tatil Günleri Takvimi ve Seyahat Önerileri

Paylaş
Seyhan Ahen  
Eklenme: 03 Ocak 2022
 • Son Güncellenme: 17 Mart 2023
Resmi Tatiller | 2023 Resmi Tatil Günleri Takvimi ve Seyahat Önerileri
Keşfedebildiğimiz yerlerin yanımıza kâr kaldığı, keşfedemediğimiz yerlerin ise aklımızda kaldığı bir yılı daha geride bırakıyoruz. Geçtiğimiz senelerde bizi çok mutlu eden uzun tatilleri geri bırakarak yeni bir yılı karşılıyoruz ve bu yıl bizi biraz üzecek bir yıl gibi görünüyor. Çünkü birçok tatil günü ya tek gün ya da biraz birleştirince uzayacak cinsten. Ama yine de olsun yeni yerler keşfedebilmemiz için bu yıl da bizi hiçbir şey durduramayacak. Bu arada unutmadan hemen hatırlatalım #ÖnceTürkiyeyiKeşfet!

2023 Resmi Tatil Günleri ve Bayram Takvimi

Her sene olduğu gibi bu sene de 2023’te kaç gün resmi tatil var, sorusu merak konusu. Ramazan Bayramı hangi günlere denk geliyor, Kurban Bayramı ne zaman, 2023'te tatile nereye gidilir gibi soruları sorduğunuzu biliyoruz. İşte bu soruların cevabını almanız ve yeni yılda tatil planlarınızı önceden yapmanız için 2023 yılı resmi tatillerini ve ek izinle kaç gün tatil yapabileceğinizi aşağıda derledik!
  • Ramazan Bayramı Arefesi: 20 Nisan 2023, Perşembe
  • Ramazan Bayramının 1. Günü: 21 Nisan 2023, Cuma
  • Ramazan Bayramının 2. Günü: 22 Nisan 2023, Cumartesi
  • Ramazan Bayramının 3. Günü: 23 Nisan 2023, Pazar

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı: 23 Nisan 2023, Pazar Ramazan ve 23 Nisan için 1,5 gün ek izin alarak hafta sonu ile beraber tatilinizi 5 gün bağlayabilirsiniz.

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü: 1 Mayıs 2023, Pazartesi Emek ve Dayanışma Günü için 1 gün ek izin alarak hafta sonu ile beraber tatilinizi 4 gün bağlayabilirsiniz.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı: 19 Mayıs 2023, Cuma Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı için 1 gün ek izin alarak hafta sonu ile beraber tatilinizi 4 gün bağlayabilirsiniz.

2023 Kurban Bayramı:

  • Kurban Bayramı Arefesi: 27 Haziran 2023, Salı
  • Kurban Bayramının 1. Günü: 28 Haziran 2023, Çarşamba
  • Kurban Bayramının 2. Günü: 29 Haziran 2023, Perşembe
  • Kurban Bayramının 3. Günü: 30 Haziran 2023, Cuma
  • Kurban Bayramının 4. Günü: 1 Temmuz 2023, Cumartesi
Kurban Bayramı için 1,5 gün ek izin alarak hafta sonu ile beraber tatilinizi 7 gün bağlayabilirsiniz.

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü: 15 Temmuz 2023, Cumartesi Demokrasi ve Milli Birlik Günü için 1 gün ek izin alarak hafta sonu ile beraber tatilinizi 3 gün bağlayabilirsiniz.

30 Ağustos Zafer Bayramı: 30 Ağustos 2023, Çarşamba Zafer Bayramı için 2 gün ek izin alarak hafta sonu ile beraber tatilinizi 5 gün bağlayabilirsiniz.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı: 29 Ekim 2023, Pazar Hafta sonuna denk geldiği için 2 gün ek izin alarak hafta sonu ile beraber tatilinizi 4 gün bağlayabilirsiniz.

Yılbaşı: 31 Aralık 2023, Pazar Pazartesi resmi tatil 1 gün ek izin alarak hafta sonu ile beraber tatilinizi 4 gün bağlayabilirsiniz.

2023 Resmi Tatil Günleri ve Seyahat Önerileri

Yeni yıl heyecanı herkesi sarmışken, 2023 resmi tatil günleri araştırmalarınıza hem bir cevap bulmak hem de bu cevaplardan hareketle seyahat tavsiyelerinde bulunmak istedik. 2023 yılı resmi tatil günlerinde nereye gidilir, sizler için derledik. Neredekal.com editörlerinin resmi tatil günlerine dönük seyahat tavsiyelerini aşağıdan öğrenebilirsiniz.

2023 Ramazan Bayramı

Resmi Tatiller | 2023 Resmi Tatil Günleri Takvimi ve Seyahat Önerileri

Ramazan Bayramı arifesi perşembe gününe denk geliyor, bu yüzden yarım gün tatil. Çarşambadan başlayan 1,5 gün ek izin alarak hafta sonu ile beraber 5 günlük ailecek güzel bir tatil yapabilirsiniz. Çocukla Gidilecek Tatil Önerileri yazımızı inceleyerek Ramazan Bayramı rotanıza dönük bir planlama yapabilirsiniz. İster tek bir rotada tüm hafta sonunu geçirin, isterseniz günü birlik güzergahlar arasında geçiş yapın çocuğunuzla beraber bu tatile bayılacaksınız. 23 Nisan ile çakışan Ramazan Bayramı için İstanbul çevresine yakın rotalar unutulmaz bir fırsat.

23 Nisan 2023 - Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı

Resmi Tatiller | 2023 Resmi Tatil Günleri Takvimi ve Seyahat Önerileri

Pazar gününe denk gelen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı için pek çok şehirde düzenlenecek, çocuklara dönük etkinlikleri var. Bu etkinlikleri takip edebileceğiniz gibi, İstanbul’da veya yakınlarında yaşayanların günübirlik bir tatil havası soluyabilecekleri Çatalca veya Şile gibi şehrin hem içinde hem de dışında kabul edilen destinasyonlar hedeflenebilir. Hobit Evleri ile Büyülü Bir Masal Diyarı: Ormanya Doğal Yaşam Parkı’da çocukların bayılacağı harika destinasyon. İstanbul’da tatil yapmayı planlayacak olan aileler ise çocuk dostu İstanbul otelleri listemizi de inceleyebilirler.

Farklı bir yer keşfetmek isteyenler ya da İzmir bölgesinde yaşayan aileler için ise; Nesin Matematik Köyü'nden Oyuncak Müzesine, İzmir Doğal Yaşam Parkı'ndan, Spil Dağı'na İzmir gezisi, çocukların aileleriyle yapacağı unutulmaz bir tatil olacak. Çocuk dostu otelleri ve İzmir'de gidilecek yerleri öğrenmek için Çocukla Gidilecek Tatil Rotaları: İzmir yazımıza göz atın!

1 Mayıs 2023 - Emek ve Dayanışma Günü

Resmi Tatiller | 2023 Resmi Tatil Günleri Takvimi ve Seyahat Önerileri

Pazartesi gününe denk gelen 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü içincuma veya salı günü alınan ek izinle beraber cumartesi, pazar ve pazartesi günlerini kapsayan 4 günlük bir tatil planı kulağa oldukça dinlendirici geliyor! Bahar kendisini iyice hissettirmeye başlarken bir bungalov evinde tatil ne de güzel olur… Her Bütçeye Uygun İstanbul’a Yakın Bungalov Evler yazımızda sakin birkaç gün geçirebileceğiniz harika bungalov evleri bulabilir, işin ve stresin tüm yorgunluğunu bir kenara atabilirsiniz… Biz şimdiden tüm emekçi ve çalışan işçilerin bayramı şimdiden kutlu olsun diyelim!
Giriş
02.04.23
Çıkış
03.04.23
Lütfen Giriş-Çıkış tarihlerini seçiniz.
Kişiler
2
0

19 Mayıs 2023 - Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı

Resmi Tatiller | 2023 Resmi Tatil Günleri Takvimi ve Seyahat Önerileri

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın cuma gününe denk gelmesi ile 1 gün ek izin alarak perşembe, cuma, cumartesi ve pazar günlerini bağlamanız ve 4 günlük bir tatil kaçamağı yapmanız mümkün. Yaz sıcakları bastırmadan, kışın soğuğu da bizlere veda etmişken Kapadokya’da güne kahvaltıyla başlanıp, sıcak hava balonlarında bir tur yapma fikri oldukça cazip değil mi? Kapadokya'nın en güzel zamanında bölgeyi keşfe çıkmanın ve bunaltıcı yaz sıcakları gelmeden Kapadokya’nın keyfini çıkarmanın harika olacağını söyleyelim! Kapadokya tatilinizde size rehber olması için Kapadokya’nın En’leri adlı yazımızı okuyabilirsiniz.

2023 Kurban Bayramı

Resmi Tatiller | 2023 Resmi Tatil Günleri Takvimi ve Seyahat Önerileri

27 Haziran Salı günü yarım gün resmi tatil olan arife günüyle pazartesi günü 1.5 gün ek izin alarak 7 günlük dolu dolu bir tatil yapabilmeniz söz konusu. “Bu kurban bayramında ne yapılır?” diye soracak olursanız,Yaz sıcaklarının ve bu uzun tatilin hakkını vermek isteyenlere küçük bir ülke turu yapmalarını öneriyoruz. Ülkenin güneyini gezebileceğiniz bu tatil sürecine başlamadan Kuzeyden Güneye Ege ve Akdeniz’in 12 Yol Üstü Durağı yazımızdan kendinize bir güzergâh seçmenizi tavsiye ederiz!

15 Temmuz 2023 - Demokrasi ve Milli Birlik Günü

Resmi Tatiller | 2023 Resmi Tatil Günleri Takvimi ve Seyahat Önerileri

Cumartesi gününe denk gelen 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü, 2023 resmi tatil günleri arasında yer alıyor. Cuma günü alacağınız 1 günlük ek izin süresi ile Cumartesi ve Pazar günleri dahil 3 günlük bir tatil yapabilirsiniz. Yaz Bodrum’da geçirilir diyenlerdenseniz Yaz Tatilini Geçirebileceğiniz En Trend Bodrum Otelleri adlı yazımıza bakabilirsiniz…

30 Ağustos 2023 - Zafer Bayramı

Resmi Tatiller | 2023 Resmi Tatil Günleri Takvimi ve Seyahat Önerileri

Çarşamba gününe denk gelen Zafer Bayramı için pazartesi ve salı günü 2 günlük ek izin alarak, hafta sonu ile birlikte toplamda 5 günlük bir tatille değerlendirmek mümkün. Dileyenler için 30 Ağustos Tatilinde Görmeniz Gereken Yaz Rotaları yazımızda yer alan öneriler oldukça isabetli bir tercih olacaktır.

29 Ekim 2023 - Cumhuriyet Bayramı (Cumhuriyet’in 100. Yıl Dönümü)

Resmi Tatiller | 2023 Resmi Tatil Günleri Takvimi ve Seyahat Önerileri

Maalesef Pazar gününe denk gelen 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı için ek izin alıp tatili uzatmak oldukça sıkıntılı. Ama isteyenler cuma ve pazartesi günü 2 günlük ek izin alarak 4 günlük kısa bir kaçamak mümkün. Şehrin sitresinden uzaklaşmak istiyor ya da doğada biraz vakit geçirmeyi seviyorsanız Ekim Ayında Kamp Yapabileceğiniz Yerler yazımıza bakabilirsiniz.

Yılbaşı

Resmi Tatiller | 2023 Resmi Tatil Günleri Takvimi ve Seyahat Önerileri

Yeni yıla ilk adım… Pazar gününe denk gelen 31 Aralık 2024 gecesini şehirde geçirmek istemeyenlere, hafta sonunu tamamen yılbaşı atmosferine büründürmeleri için Kayak Otelleri listemizi tavsiye ediyoruz! Kayağa giderken nelere dikkat edilir bilmiyorsanız Kayak Yapmaya İlk Kez Gideceklere Tavsiyeler adlı yazımıza göz atabilirsiniz. Ayrıca en iyi Yılbaşı Rotaları ve son dakikacılar için Yılbaşı Otelleri adlı yazılarımızı okuyarak yılbaşı programınızı yapabilirsiniz.
Giriş
02.04.23
Çıkış
03.04.23
Lütfen Giriş-Çıkış tarihlerini seçiniz.
Kişiler
2
0

2023’te Toplam Kaç Gün Resmi Tatil Var?

Resmi Tatiller | 2023 Resmi Tatil Günleri Takvimi ve Seyahat Önerileri

2023 yılında toplam 15 gün resmi tatil bulunuyor. Bu resmi tatillerin 6 günü hafta sonuna denk gelirken; hafta içine ise 9 günlük resmi tatil kalıyor. Ek izin alınarak hafta sonuyla birleştirilebilecek günlerin sayısı toplam 11 gün. Yani ek izinlerle beraber 26 günlük tatil söz konusu. Resmi tatillerin hafta sonuna bağlanan günlerin toplamı ise 10 gün. Böylece hafta sonu ve ek izinler de dahil, tatil yapılabilecek toplam gün sayısı 36 gün ediyor. Bir aydan bir 6 gün fazla! Kafanız karıştıysa hangi tatilin kaç gün olduğunu yukarıdaki açıklamalarda detaylıca aktardık.

2023 öncesi, yeni yılda yepyeni bir tatil anlayışı edinmek isteyenler için Yapmadan Dönme yazılarımızın her birisi ayrı ufuk açıcı nitelikte olacaktır. Ve seyahate çıkmak, Türkiye'nin görülmeye değer doğal güzelliklerini keşfetmeye zaman ayırabilir, çocuklarınızla birlikte eğlenceli tatil deneyimi yaşamak için Neredekal.com'dan Özel, En İyi Erken Rezervasyon Otelleri yazımıza göz atabilir tatilinizi çok daha uygun fiyata karşılayabilirsiniz. Kur dalgalanmalarının yoğun yaşandığı şu günlerde ise ekonomik olarak nasıl gezeceğiz sorularıyla karşı karşıya kalıyorsanız Yeni Ekonomide Nasıl Gezeceğiz yazımızı inceleyerek tatil planları yapmaya devam edebilirsiniz.

Yorumlar

ERDAL GUREL 
12.01.2022
paylasımlarınızl izleyip, begendıklerımızı bızde paylasıyoruz. 2022 dekı resmı tatıl gunlerı yazınızda f ve twıtter paylasımı yoktu, neden iyi calısmalar ERDAL GUREL
Yaşar KANGEL 
12.01.2022
Tarihlerin devamına günlerin yazılması önemli. İlgili birimin tarihlerin devamına günlerinde yazması?