Ramazan Bayramı'nda Radara Yakalanmayın!, Faydalı Bilgiler

Ramazan Bayramı'nda Radara Yakalanmayın!

Yorum Yok

Faydalı Bilgiler Editor

Ramazan Bayramı'nda Radara Yakalanmayın!

Ramazan ayı dolayısıyla çok sayıda kişinin tatillerine ara vermesi ya da ertelemesi nedeniyle bayramla birlikte tatil bölgelerinde yoğunluk yaşanacak. Otel ve pansiyon rezervasyonlarının yüzde 100'e ulaştığı tatil bölgeleri, bayramdan okulların açılacağı haftaya kadar en yoğun dönemini geçirecek.

Ayvalık, Sarımsaklı, Akçay, Altınoluk ve Ören gibi turizm merkezlerinin bulunduğu, 115 kilometre sahil uzunluğuna sahip Edremit Körfezi de bu tatil bölgeleri arasında ilk sıralarda geliyor.

Ayvalık Otelciler ve Pansiyoncular Derneği Başkanı Hatice Arga, yaklaşık 127 bin konutun bulunduğu, 25 binden fazla yatağa sahip körfezdeki otel ve pansiyonların bayramdan itibaren yüzde 100'e yakın bir dolulukla hizmet vereceğini söyledi.

Hafta sonuyla birlikte Edremit Körfezi'ne yönelik trafik yoğunlaşırken, Balıkesir'in on binlerce aracın geçtiği Edremit Körfezi, İzmir, Bursa yollarında aralıklarla ve değişken zaman dilimlerinde 6 saati gece olmak üzere günde 14 saat radar uygulaması yapılıyor.

Trafik önlemleri artırıldı

Özellikle körfezdeki yazlıklar, otel ve pansiyon müşterileri düşünüldüğünde bölgeye en çok İstanbul, Eskişehir, Bursa ve Ankara gibi illerden geliyor. Bu illerden gelip Edremit Körfezi ile İzmir yönüne gidenler Balıkesir üzerinden ulaşımı sağlıyor.

Bayram ve tatil yolculuklarının arttığı bu dönemde ise Balıkesir'i İzmir, Bursa (İstanbul) ve Edremit Körfezi'ne bağlayan kara yollarından her gün on binlerce araç geçiyor. Bu yoğunluk Susurluk-Balıkesir karayolunda (Bursa ve İstanbul'u İzmir ve Edremit Körfezi'ne bağlıyor) görülüyor. Öyle ki, şehir içi trafiğini aratmayacak ölçüde kalabalık araç konvoyları oluşuyor.

İl Emniyet Müdürlüğü de vatandaşların güvenli yolculuk etmeleri amacıyla önlemlerini artırdı. Özellikle radar uygulamasına ağırlık veren ekipler, farklı noktalarda, aralıklarla değişken zaman dilimlerinde radar uygulaması yapıyor.

Hız kontrolünün geceleri de yapıldığını ifade eden yetkililer, günde toplam 14 saat radar uygulaması olduğunu, bunun 6 saatinin gece saatlerinde, gece görüş radarlarıyla yapılacağını bildirdi.

E-mail bültenimize abone ol. Türkiye'yi bizimle keşfet :)