Ramazan Bayramı'nda Heyecan Arayanların Adresi: Fethiye, Rota Önerileri

Ramazan Bayramı'nda Heyecan Arayanların Adresi: Fethiye

Yorum Yok

Rota Önerileri Editor

Ramazan Bayramı'nda Heyecan Arayanların Adresi: Fethiye

Doğasının yanı sıra kültürel değerleriyle de öne çıkan ve binlerce yerli ve yabancı turisti ağırlayan Fethiye, Ramazan Bayramı'nda heyecan arayanların adresi olacak.

Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) Fethiye Bölgesel Yürütme Kurulu Başkanı Salih Taşçı, yaptığı açıklamada, Fethiye'nin 42 bin yatak kapasitesiyle her yıl 1 milyon 250 bin turisti ağırladığını söyledi.

Ramazan Bayramı'nda ilçedeki otellerin yüzde 90 oranında dolacağını tahmin ettiklerini belirten Taşçı, sektör temsilcilerinden aldıkları veriler doğrultusunda turizm anlamında iyi bir bayram geçireceklerini ifade etti.

Taşçı, Fethiye'nin diğer turizm bölgeleriyle kıyaslandığında daha fazla aktivitesiyle öne çıktığını vurgulayarak, "Burada sadece deniz, kum, güneş yok. İlçemize gelen misafirlerimiz başta Ölüdeniz ve Fethiye'den Fethiye Oniki Adalar'a olmak üzere çok güzel bir mavi yolculuğa katılıp doyasıya yüzüp, güneşlenebiliyor. Spor aktivitesi seven turistler bin 900 metrelik Babadağ'ın zirvesinden yamaç paraşütüyle atlayarak eşsiz Ölüdeniz manzarasını kuş bakışı izleyebiliyor" dedi.

Bölgenin doğal güzelliklerinin eğlenceli bir tur eşliğinde sunulduğu cip safari turlarına katılan turistlerin ise Tlos Antik Kenti'nde tarih öğrenip, Saklıkent Kanyonu'nun buz gibi sularında serinlediğine işaret eden Taşçı, bayramda tatil yapmak isteyenleri Fethiye'ye davet etti.

Ziyaretçi sayısında geçen yıla göre yüzde 3 artış var

Fethiye Kaymakamı Ekrem Çalık ise Ramazan Bayramı dolayısıyla ilçeye gelen ziyaretçilerin tatil sonrasında sorunsuz ayrılmaları için bir dizi önlem aldıklarını anlattı.

Ziyaretçilerin sorunsuz ayrılmaları için kamu kurumları ile sektör temsilcilerinin gereken hassasiyeti göstereceğine işaret eden Çalık, bölgede otellerin yüzde 90 oranında dolu olduğunu, bayramın yerli turist anlamında sektöre katkı sağlayacağını dile getirdi.

Çalık, geçen yılın ilk yarısında 200 bin turistin Fethiye'de konakladığını, bu yıl ise yüzde 3'lük artışla 230 bin turistin geldiğini belirtti.

Ölüdeniz beldesindeki Kumburnu Tabiat Parkı'nı ziyaret edenlerin sayısında bu yılın ilk yarısında, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 17'lik artış olduğuna değinen Çalık, yamaç paraşütüyle atlayışta yüzde 28, Saklıkent Kanyonu'nu ziyaretlerde ise yüzde 9 artış gözlendiğini vurguladı.

Kaynak: AA

Popüler Blog Başlıkları

Son İncelenenler
E-mail bültenimize abone ol. Türkiye'yi bizimle keşfet :)