Neredekal.com
Neredekal.com
Tatil Blog
Gezi Rehberi
Patmos Adaları’nda Huzurlu Bir Tatil!

Patmos Adaları’nda Huzurlu Bir Tatil!

Paylaş
Anonim  
Eklenme: 04 Haziran 2012
 • Son Güncellenme: 17 Mart 2023
Patmos Adaları’nda Huzurlu Bir Tatil!

Yunan adaları içinde küçük ve sakin bir ada olan Patmos, dinlendirici bir tatil fırsatı sunuyor.

Efsaneye göre İsa’nın Aziz Yuhanna’ya göründüğü mağaraya ev sahipliği yapan Patmos, Yunan Adaları içinde küçük ve sakin bir ada… Dinlendirici bir tatil fırsatı sunan Patmos, misafirlerini mistik bir maceraya davet ediyor.

Adada Aziz Yuhanna’ya adanmış birçok manastır ve kilise bulunuyor. Ageia Ioannes Manastır’ı ziyaret edebileceğiniz kutsal yerlerden sadece biri. Manastırın bulunduğu Chora; yüksek tepeye kurulu, daracık sokaklara sahip tarihi bir yerleşim yeri. Efsaneye konu olan mağarayı gezmek ise mümkün. Ziyaretçilere açık olan mağaranın büyüleyici atmosferinde kendinizi adeta eski yüzyıllardan kalma bir masalın içinde hissedeceksiniz. Ayrıca burada manastır; çocuk sahibi olmak isteyen kadınların adak adayarak, dizleri üzerinde zorlu bir yürüyüş gerçekleştirdikleri bir yer aynı zamanda.

Patmos Adası'na dinlendirici bir tatil yapmak ve kafanızı dinlemek için mutlaka gidin. Sakin, temiz ve şirin bir Yunan Adası’nda kalabalıklardan uzak, günlük hayatın stresinden arınabilirsiniz. Adanın merkezi olan Skala’da hediye ve hatıra için alışveriş yapabileceğiniz birçok dükkan bulabilirsiniz. Yeşilliği çok az olan adanın merkezini gezerken, bazı evlerin bahçelerinde Akdeniz iklimine uygun ağaçlar ve çiçeklere rastlayınca şaşıracaksınız.

Haberin tamamı için: Voyager / Haziran