Neredekal.com
Neredekal.com
Tatil Blog
Faydalı Bilgiler
Pascal&Urban Absolutes Icebarist Club&Lounge'da!

Pascal&Urban Absolutes Icebarist Club&Lounge'da!

Paylaş
Anonim  
Eklenme: 10 Aralık 2012
 • Son Güncellenme: 17 Mart 2023
Pascal&Urban Absolutes Icebarist Club&Lounge'da!

Avrupa underground kültürünün merkezi Berlin'in en önemli gruplarından Paskal&Urban Absolutes, müzik listelerinde yakaladıkları başarı üzerine 28 Aralık'ta yeniden İstanbul Icebarist Club&Lounge'da müzik severlerle buluşuyor.

Icebarist Club&Lounge, Almanya'nın önde gelen house DJ'lerinden Alexandaer Kastner (Berlin) ve Adrian Hoffman'nın (Düsseldorf) müzik projesi Paskal&Urban Absolutes ile geçtiğimiz Eylül ayında yeni sezonu açmıştı. Pop, down tempo elementlerini housela birleştiren ikilinin 2009'da başladıkları projelerini ilk kez İstanbullu dinleyicilerle buluşturan Icebarist Club&Lounge, gelen yoğun talep üzerine ikiliyi yeniden İstanbul'a getiriyor. Dünyada ilk defa Paskal&Urban Absolutes'u yurtdışına book eden club olan Icebarist Club&Lounge, ziyaretçilerine ikinci kez jest yapmayı hedefliyor.

Icebarist Club&Lounge'da gece Dinamo FM genel yayın yönetmeni Barış Bergiten'in performansıyla başlayacak. İlerleyen saatlerde ise Avrupa underground kültürünün merkezi Almanya'dan Paskal&Urban Absolutes gelenlere müzik ziyafeti verecek.

Paskal&Urban Absolutes'ün hikayesi Alexander ve Adrian'ın 2009 yazında farklı bir projeye imza atma düşüncesiyle başladı. Düsseldorf'ta yaşayan Adrian ve Berlin'de yaşayan Alexander'ın başlarda sadece deneysel olarak tanımladıkları müzik, zaman içinde endüstriyel tonlarıyla dinleyicilerini içine çeken bir house mucizesine dönüştü.

Alexander, Avrupa'nın underground başkenti Berlin'in müzikal havasından etkilenirken, Adrian daha soft Flemenk tonlarında kendini buldu. İlk EP'sini (NeedLove) FarsideRecords'dan 2010 yılında çıkaran ikili, bu EP ile yakaladığı başarıyla PeppermintJam, Roomwith a View, Visky Records ve Deeper Meaning gibi birçok büyük prodüksiyon şirketiyle önemli çalışmalara imza attı.