Paris Maratona Hazırlanıyor, Gezi Rehberi

Paris Maratona Hazırlanıyor

Görüşünüzü Paylaşın Yorum Yok

Gezi Rehberi Editor

Paris Maratona Hazırlanıyor

Şık restoranları, müzeleri, aşk dolu sokakları, 2000 yıllık tarihi ile Fransa'nın başkenti Paris maratona hazırlanıyor.

Seine Irmağı'nın iki yakasına kurulmuş olan Paris şu günlerde 35.'si düzenlenecek olan Paris Maratonu'na hazırlanıyor. Avrupa'nın Berlin ve Londra ile birlikte en uzun koşularından olan Paris Maratonu dünyanın birçok ülkesinden gelen katılımcılara keyifli dakikalar yaşatıyor.

10 Nisan'da sabah 8.45'te başlayacak olan maraton Paris şehir merkezinde 40 kilometrelik bir alanda gerçekleşiyor. Champs Élysées Caddesi'nden Foch Caddesi'ne kadar sürecek olan bu koşu Bastille, Nation, Vincennes ve les Tuileries gibi şehrin can alıcı noktalarını da kapsıyor.

Fransız ve yabancı uyruklu herkesin katılabileceği bu koşuda yaş şartı ise 1991 yılından önce doğmuş olmak. 60 Euro'dan başlayan katılım ücretleri koşu mesafesine bağlı olarak 95 Euro'ya kadar çıkabiliyor. Hedef zamanına bağlı olarak, koşuculara farklı renklerde önlükler dağıtılıyor.

Paris Maratonu

2010 yılında 30 bine yakın kişinin katıldığı bu koşunun kalabalığı büyüleyici. Paris'e gitmek gibi bir planınız varsa, 2 hafta sonra gerçekleşecek bu yarışma tarihleri iyi bir fırsat. İzlemek değil de katılmak isterseniz eğer Paris Maratonu başvurularınızı hemen gerçekleştirin ve önlüğünüzü alın!

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşünüzü Paylaşın

Popüler Blog Başlıkları

Son İncelenenler
E-mail bültenimize abone ol. Türkiye'yi bizimle keşfet :)