Otel Yatırımlarında Nelere Dikkat Etmeli?, Konaklama Önerileri

Otel Yatırımlarında Nelere Dikkat Etmeli?

Yorum Yok

Konaklama Önerileri Editor

Otel Yatırımlarında Nelere Dikkat Etmeli?

Yurtiçi ve yurtdışında birçok otelin yatırım aşaması ve açılış sürecini yöneten BW Plus The President Hotel Genel Müdür Yardımcısı Murat Arslan, otel yatırımında dikkat edilmesi gereken hususları kaleme aldı.

Otel yatırımcılarına tavsiyede bulunan Murat Arslan, “'Fizibilite çalışması başta olmak üzere yatırım bütçesinden satış ve pazarlama stratejisine, satın almadan eleman seçimine kadar tüm süreci doğru yönetmek gerekiyor. Büyük yatırım olarak ciddi bütçeler gerektiren otel yatırımlarında ancak doğru strateji ve planlama ile istenilen hedefe ulaşılabilir”' dedi.

Coğrafi, tarihi ve doğal dokusuyla ülkemiz turizminin geleceğinin parlak olduğunu ve tesis sayısının da her geçen gün arttığını kaydeden Murat Arslan, ciddi bütçeler gerektiren yatırımın geri dönmesi için çalışmaların özenli ve dikkatli yapılması gerektiğini söyledi.

Murat Arslan, yurtiçi ve yurtdışı otel açılışlarında yaşadığı tecrübeyi 10 maddede özetledi. Otel Yatırımlarında ve Açılışlarında Karşılaşılan 10 temel hata şunlardır:

1.Fizibilite Raporu

Ciddi bütçelerin harcandığı bu yatırımlarda, yatırımcıların karar aşamasında yapılacak araştırmalarla bilinmezlerin ortadan kaldırılması, birçok güncel verinin toplanması gerekmektedir. Yatırımın lokasyonu, bölgeye ilişkin pazara araştırmaları, bölgede yapılması planlanan otelin kapasitesi ve işletme koşulları, yerli veya yabancı bir ortalıkla veya işletim hakkı verilecek ise buna ilişkin detaylar, bölgeye ait fiyat araştırmaları, yatırımın finansmanının nasıl sağlanacağı gibi konuların daha projeye başlamadan önce netleştirilmesi gerekmektedir.

Haberin tamamı için: GM Dergi / Sayı: 63

Popüler Blog Başlıkları

Son İncelenenler
E-mail bültenimize abone ol. Türkiye'yi bizimle keşfet :)