Otel Fotoğraflarınızla Rezervasyonlarınızı Arttırmanın 5 Yolu, Türkiye

Otel Fotoğraflarınızla Rezervasyonlarınızı Arttırmanın 5 Yolu

Görüşünüzü Paylaşın Yorum Yok

Faydalı Bilgiler Diley Kuru

Otel Fotoğraflarınızla Rezervasyonlarınızı Arttırmanın 5 Yolu
Fiyat ve konumdan sonra otel fotoğrafları da misafirlerin rezervasyon tercihlerinde büyük bir rol oynuyor. Misafirlere sunacağınız tek bir fotoğraf bile, onların seyahat etme ve rezervasyon yapma arzularını oldukça güçlendiriyor. Çarpıcı bir mimariye ve modern konaklama birimlerine sahipseniz, zaten estetik olarak avantajınız var demektir. Ancak bununla sınırlı kalmayıp, otelinizin görsel çekiciliğini arttırmak ve mükemmel fotoğraflar elde etmek için bu 5 adımı uygulayarak, potansiyel misafirlerin dikkatini daha fazla çekebilirsiniz. Bunun için illa profesyonel bir fotoğrafçı olmanız veya bu işe bir servet ödemeniz de gerekmiyor üstelik.

1 – Doğru Bir Ana Görsel Seçin

otel fotoğraf çekimi fiyatlarıNe de olsa ilk izlenim son derece önemli. Çekici bir ana görsel kullanmanız ve hatta otelinizin en benzersiz özelliğini bu ana görselde göstermeniz gerekiyor. Çevrenize güveniyorsanız çevrenizi, mimarinize güveniyorsanız mimarinizi, odalarınızı, restoranınızı, havuzunuzu, bahçenizi… Otelinizin en güvendiğiniz yeri neresiyse ana görsel seçiminizi bu yönde yapın. Böylece ilk etapta potansiyel misafirlerinizin dikkatini çekmiş olacaksınız.

2 – Fotoğraflarınızı Hedef Kitlenize Göre Belirleyin

otel odası fotoğraf çekimiOteliniz bir aile oteli, balayı oteli ya da iş oteli olabilir. Dolayısıyla burada misafir kitlenizi etkileyecek, onların ihtiyaçlarına, beklentilerine ve isteklerine hitap edecek fotoğraflar kullanmanız gerekiyor. Çocuklu ailelerin gözü çocuk oyun alanını ararken, iş seyahati için gelen biri ise toplantı, çalışma masası, vs. gibi olanakları görmek isteyecektir. Balayı çiftleri ise oda özelliklerini merak edecektir. Unutmayın, otelinizin her özelliği farklı bir kitleye hitap ediyor. Galerinizi düzenlerken tüm bunları göz önünde bulundurmalısınız.

3 – Otelinizin Tüm Özelliklerini Göstermeye Çalışın

otel fotoğraf çekimiMesela Neredekal.com'daki profil sayfanızı baz alalım. Buradaki galerinize en az 20 adet yüksek kaliteli fotoğraf eklemeniz gerekiyor. Böylece otelinizin profili net ve eksiksiz bir şekilde görünür. Otelinizin tüm atmosferini yansıtan ve tüm benzersiz özelliklerini gösteren fotoğraflara yer vermelisiniz. SPA alanınız, kapalı havuzunuz ve spor salonunuz var diyelim; her biri için en fazla 3 fotoğraf yeterli olacaktır. Açık büfe kahvaltınızla gurur mu duyuyorsunuz; o zaman kahvaltınızı iyice vurguladığınızdan emin olun. Çeşitli fotoğraflar sunarak, potansiyel misafirlerinizin otelinizi daha iyi anlamalarına ve meraklarını gidermeye yardımcı olursunuz.

4 – Mevsimsel Görüntülere Yer Verin

karlı otel fotoğrafıÖzellikle dört mevsim boyunca misafir ağırlıyorsanız bunu kesinlikle yapmanız gerekiyor. Yıl boyunca misafirlerin dikkatini çekecek birkaç mevsimsel fotoğraf ekleyin. Mesela soğuk ve karlı bir çevre fotoğrafının ardından, lobinizdeki şömineyi ön plana çıkarabilirsiniz. Yaz aylarında ise açık yüzme havuzunuzun fotoğrafını gösterebilirsiniz. Böylece potansiyel misafirlerinize otelinizin farklı yönlerini göstermiş olursunuz.

5 – Teknik Unsurları Göz Ardı Etmeyin

otel fotoğraf çekimi nasıl yapılırMisafirlerinizin beklentilerini belirlemek için doğru bir izlenim yaratmak oldukça önemli. Elbette ki profesyonel bir fotoğrafçıyla çalışmanız daha doğru bir yöntem. Ancak şimdilik böyle bir düşünceniz yoksa, belirteceğimiz bazı teknik konulara dikkat ettiğinizden emin olun.
• Çekim alanınızı düzenleyin, dağınıklığa izin vermeyin.
• Işık çok önemli. Doğal ve yapay ışık dengesini koruyun.
• Fotoğraflarınız yüksek çözünürlüklü olmalı. Örneğin; Neredekal.com'un profil sayfasındaki ideal ölçüler en az 1200 x 800'dür.
• Fotoğraflarınızla çok fazla oynama yapmayın. Görüntüler tamamen gerçeği yansıtmalı.
• Odalarınızı olduğundan daha büyük göstermeye çalışmayın. Gerçek dışı olacaktır.
İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşünüzü Paylaşın

Popüler Blog Başlıkları

Son İncelenenler
E-mail bültenimize abone ol. Türkiye'yi bizimle keşfet :)