13. Uluslararası Bodrum Dans Festivali, Faydalı Bilgiler

13. Uluslararası Bodrum Dans Festivali

Görüşünüzü Paylaşın Yorum Yok

Faydalı Bilgiler Editor

13. Uluslararası Bodrum Dans Festivali

1500 dansçının katılımıyla gerçekleşecek 13. Uluslararası Bodrum Dans Festivali'ni bu sene dünyanın dört bir yanından gelen yaklaşık 15.000 kişinin izlemesi planlanıyor.

Türkiye’nin çeşitli şehirlerinden ve Bodrum’dan katılacak yerel dans ekipleriyle birlikte 1500 dansçı sayısına ulaşacak olan 13. Uluslararası Bodrum Dans Festivali bu yıl Romanya, Tayland, Macaristan, Ermenistan, Yunanistan Bulgaristan, Rusya, Estonya, Gürcistan ve Hindistan’dan katılacak dans gruplarını da ağırlıyor. Bu ülkelerden katılacak olan dansçılar 350 kişilik mükemmel gösteri yapmak üzere hazırlıklara çoktan başladılar.

Her sene 29 Nisan tarihinde kutlanan Dünya Dans Günü’ne paralel olarak düzenlenen etkinlik bu sene 26 Nisan – 1 Mayıs 2012 tarihleri arasında yapılacaktır.

Beş güne yayılan festival programınca Bodrum sokaklarında tüm ülkelerin kostümlü ve müzikli kortej yürüyüşleri, katılımcı ülkelerin yerel yönetim ziyaretleri, Dünya Dans Günü kutlamaları, festival açılış-kapanış seremonileri, Latin Dans Yarışmaları, çeşitli derneklerin ve dans kulüplerinin gösterileri, 10 farklı ülkenin dans gösterileri izleyicilere unutulmaz anlar yaşatacak.

Bodrum Dans Festivali, geçtiğimiz seneler boyunca gece ve gündüz partileriyle de katılımcıları ve izlemeye gelenleri coştururken Avrupa’nın en büyük dans festivallerinden biri olmanın haklı gururunu yaşamıştır.

Ülkemizin tanıtımına destek sağlamak ve sosyal hayatı zenginleştirmek gibi ek misyonları da dolaylı yoldan üstlenen festival dileriz ki bu sene de geçen senelerde olduğu gibi oldukça renkli ve eğlenceli geçer.

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşünüzü Paylaşın

Popüler Blog Başlıkları

Son İncelenenler
E-mail bültenimize abone ol. Türkiye'yi bizimle keşfet :)