Okullar Kapanıyor! Yaz Tatili Aktivite Rehberi, Türkiye

Okullar Kapanıyor! Yaz Tatili Aktivite Rehberi

Yorum Yok

Faydalı Bilgiler İncigül Semiz

Okullar Kapanıyor! Yaz Tatili Aktivite Rehberi
Dikkat! Bu yazı özellikle öğrenciler için hazırlanmıştır.

Tüm yıl deli gibi ders çalıştın… Sınavlar, dersler, proje ödevleri derken sorumlulukların üstüne üstüne gelmesiyle bir hayli sıkıldın. Kaygılı anlar, ödev baskısı derken tüm kışı bir koşturmaca içerisinde geçirdin fakat tüm bunların sonu o beklenen az geldi. Yaz tatili! Senin için tüm bu stresi üzerinden atmak için harika bir yaz tatili aktivite rehberi hazırladık, listeden tarzına uygun olan aktiviteleri seçebilir ve tatile çıkabilirsin! Benimle keyifli bir yaz tatili aktivitesine hazır mısın? O zaman gelsin…

1- Kamp Yap!

Okullar Kapanıyor! Yaz Tatili Aktivite RehberiKalabalık yaz tatili gruplarının vazgeçilmezi olan kamp tatili maliyet açısından hem oldukça düşük hem de eğlenceli. Gündüz denize girdikten sonra, akşam yakılmış bir kamp ateşi önünde şarkılar söylemek, marshmallow kızartmak en harika tatil deneyimlerinden birisi. Günün tatlı yorgunluğu ile beraber kamp çadırına girip uyumanın tadı tertemiz deniz havasında bir başka oluyor! Türkiye'nin En İyi Kamp Rotaları için Keşif Rehberi'mize göz atabilirsin.

Kuşpuni Dağ Evi

  Dağevi
 • Ayder Yaylası /
 • Ayder /
 • Rize
Tesis için uygun fiyat gösterilemiyor.

2- Tura Katıl!

Okullar Kapanıyor! Yaz Tatili Aktivite RehberiEğer kendini geliştirmeyi sevenlerdensen, çeşitli kültürel turlara katılmak sana kendini bir hayli iyi hissettirecektir. Çeşitli rotaları belirlenmiş, rehberler eşliğinde geçirdiğin birkaç günlük tur gerek zihnini, gerekse ruhunu doyuracaktır.

3- Harita Belirle!

Okullar Kapanıyor! Yaz Tatili Aktivite RehberiKendine 3 aylık bir rota haritası belirle ve oraları gez. İster yaşadığın şehri tanı istersen şehirler arası rotalar belirle. Yaşadığın ülkeye ya da şehre yabancılaş ve gördüğün her yerde öğrendiğin bir bilgiyi not et! Yaz sonuna kadar o kadar çok yer görmüş ve o kadar çok şey öğrenmiş olacaksın ki yaşadığın bu eşsiz tatili özetlemek sana kendini harika hissettirecek.

4- Sudan Çıkma!

Okullar Kapanıyor! Yaz Tatili Aktivite RehberiDeniz, kum, güneş üçlüsüne bayılıyorsan sudan çıkmamanı tavsiye ederiz. Bronz ten, su yorgunluğu ve tatlı serin akşamların verdiği huzuru yaz boyunca hisset. Çeşitli plajlar gezebilir, buralarda dilediğin eğlenceli su sporlarını da öğrenebilirsin.Örneğin Alanya'nın En İyi Plajları'nı deneyimleyebilir ya da Kaş'ın En Güzel Plajları'nı inceleyerek tatil planlarını yapabilirsin.

Galaxy Beach Hotel

  Tatil Oteli
 • Mahmutlar /
 • Alanya /
 • Antalya
Tesis için uygun fiyat gösterilemiyor.

5- Arkadaşlarınla Vakit Geçir!

Okullar Kapanıyor! Yaz Tatili Aktivite RehberiSorumluluklar almış başını giderken bazen arkadaşlara vakit ayırmak zorlaşabiliyor. İşte yaz tatili bolca vakit belirlemek için en elverişli zamanlardan birisi. Arkadaşlarla deniz kenarında içtiğin bir kahve ya da ettiğin birkaç sohbet zamanını değerlendirebileceğin en harika anlardan.

6- Yeni Bir Enstrüman Öğren!

Okullar Kapanıyor! Yaz Tatili Aktivite Rehberiİnsan beyni en çok yeni şeyler öğrendiğin zaman gelişir. Dolayısıyla yaz tatilinde konfor alanına çok da fazla kapılmamanı tavsiye ederiz. Eğer öğrenmeyi çok istediğin bir enstrüman varsa ilk iş bir kursa yazılmak ve bunu öğrenmeye çalışmak olabilir. Böylelikle hem zihnini hem de ruhunu dinlendirmiş olacaksın.

7- Spor Yap!

Okullar Kapanıyor! Yaz Tatili Aktivite RehberiZihne en iyi gelen şeylerden birisi de spor. Sorumluluklardan spora vakit bulamadığın anların acısını çıkarma vakti gelmiştir belki de… İster bir fitness salonuna yazılabilir istersen de voleybol, futbol, dövüş sporları gibi farklı branşların eğitimini alarak yaz tatilini renklendirebilirsin. Yaz Sporları Rehberi'mizi okuyarak kendine uygun spor dalını seçebilirsin.

8- Sosyal Medyadan Uzaklaş!

Okullar Kapanıyor! Yaz Tatili Aktivite RehberiDoğayı ve çevreyi tanımanın en iyi yollarından birisi de gözümüzü ekranlardan ayırmak. Yaz tatili boyunca sosyal medya detoksuna girmek sana ruhunu ve zihnini dinlendirmede olanak sağlayacaktır ve çevrendeki her şeyin tadını daha iyi almaya başlayacaksın.

9- Yeni Tatlar Dene!

Okullar Kapanıyor! Yaz Tatili Aktivite RehberiSokak lezzetleri, dünya mutfağı gibi alanlarda yeni tatlar dene. Daha önce yemediğin şeylerin tadına bakarak damak zevkini güçlendirebilirsin. Dünya lezzetlerine açık ol!

10- Açık Hava Sineması'nı Değerlendir!

Okullar Kapanıyor! Yaz Tatili Aktivite RehberiKış aylarında yapılması pek de mümkün olmayan aktivitelerden birisi de açık hava sineması. Yaz aylarının vazgeçilmezi olan bu aktivite dört duvardan uzaklaşıp sinema deneyiminden aldığın hazzı en üst noktaya çıkaracaktır. Gerek arkadaşlarınla gerek ailenle vakit geçirebileceğin en kaliteli aktivitelerden diyebiliriz.

La Quinta by Wyndham İstanbul Güneşli

  Otel
 • Güneşli /
 • Bağcılar /
 • İstanbul

Tesis Fiyatı

01 Ekim 2022 giriş oda fiyatı

1934 TL

En Uygun Fiyata Git

Popüler Blog Başlıkları

E-mail bültenimize abone ol. Türkiye'yi bizimle keşfet :)