Neredekal.com'dan Evden Çalışan Ekiplere Motivasyon Arttıracak Öneriler, Türkiye

Neredekal.com'dan Evden Çalışan Ekiplere Motivasyon Arttıracak Öneriler

4 Yorum

Faydalı Bilgiler Bengi Alkaya

Neredekal.com'dan Evden Çalışan Ekiplere Motivasyon Arttıracak Öneriler
Hepimizin bildiği üzere dünya zor bir dönemden geçiyor. Fakat bu süreçte moralimizi yüksek tutmamız oldukça önemli. Bu sebeple bizi çok daha güzel günlerin beklediği yarınlar için çalışmalarımıza bir süreliğine evden de olsa kaldığımız yerden devam ediyoruz. İşte Neredekal.com'dan evden çalışan ekiplere motivasyon arttıracak öneriler.

1 – Kendine Bir Sabah Rutini Belirle

kendine bir sabah rutini belirleYoutuberların “'güne avokadolu smoothiemi içerek başlıyorum, sonra yüz yıkama jelimi sürüyorum”', vs. diye anlattıkları “'sabah rutinim”' videoları var ya, işte tam olarak bundan bahsediyoruz. Tabi sen kendine göre bir rutin belirleyebilirsin. Senin rutinin, senin kararın. :) Ama mutlaka sabah işe gidecekmişsin gibi kalk, güzel ama rahat kıyafetlerini giy, çalışacağın yeri düzenli tut, ekipmanlarını hazırla.

2 – Verimli Bir Çalışma Ortamı Yarat

verimli çalışma ortamı yaratSabah rutinini tamamladın. Sıra geldi verimli çalışmak için yaratacağın ortama. Ofiste cam kenarında oturamayanlara müjde! Çünkü evinde bu fırsatı bulabilirsin. Hele bir de güzel bir manzaran varsa, o zaman durduğun kabahat. Hemen oraya kurul. Yok benim uçan kuştan, miyavlayan kediden dikkatim dağılır diyorsan o zaman ister mutfak ister salon ister oturma odasında ama mutlaka bir masa düzeninde çalışmaya odaklan. Asla yatakta çalışma, çünkü verimli olmadığını söylüyorlar. Bu arada, çalışırken çok fazla Koronavirüs haberlerine takılma, seni demotive edebilir.

3 – Verimini Arttıracak Yöntemlere Odaklan

verimini arttıracak yöntemlere odaklanPomodoro tekniği diye bir şey duymuş muydun? Kısaca 25 dakika aralıksız çalışma ve 5 dakika mola şeklinde 4 döngüden oluşuyor. Oldukça verim sağladığı söyleniyor. Tabi herkesin verimli çalışma yöntemi farklıdır, bizim önerilerimiz şöyle; pomodoro tekniği ile çalışabilir, sıkıldığında evde kısa yürüyüşler yapabilir, oturduğun sandalyeyi daha konforlu hale getirmek içi sırtına minder koyabilir ya da seni gaza getirecek bir müzik listesi yapabilirsin. Müzikle çalışmak in, televizyon sesiyle çalışmak out. :)

4 – Molalarını İhmal Etme

molalarını ihmal etmeEvden çalışıyor olman oturduğun sandalyeden saatlerce kalkmadan çalışman gerektiği anlamına gelmiyor. Kendine bu kadar yüklenme. Onun yerine tıpkı iş yerinde olduğu gibi ihtiyaç duydukça mola vermeye çalış. Git koltuğa uzan, camdan sark, bir şeyler yap ve o molayı ver.

5 – Sıradaki Madde Çocuğu ve Evcil Hayvanı Olanlara Gelsin

çocuk ve evcil hayvanla çalışmaÇocuğun gözlerinin içine bakıp senden ilgi beklerken çok zor bir iş başarıyorsun bunu biliyoruz. :( Fakat bunu harika bir fırsat olarak gör. Sık sık verdiğin molalarda onu bir sonraki molaya kadar oyalayacağını düşündüğün oyunlar bul ya da onun uyuduğu saatlerde tam konsantrasyon çalış. Evcil hayvanı olanlara ise çok söyleyecek sözümüz yok. Siz canınız sıkıldığında stres atmak için gidip biraz onu mıncıklayabilirsiniz. :)

6 - Çayını-Kahveni Demlemeyi Unutma

çayını kahveni demleEvde sabahları senin için çayını, kahveni demleyecek biri olmayabilir. Fakat sen yine de iş yerindeki günlük rutinini bozma. Sabahları güne hangisiyle başlamak keyif veriyorsa onu yap. Çayını, kahveni ihmal etme. :)

7 – Beslenmene Dikkat Et

beslenmene dikkat etEvi makarnayla dolduranlara sesleniyoruz; sabah-akşam makarna yeme. :) Bağışıklığını yüksek tutman gereken şu günlerde kendine sağlıklı öğünler hazırla. Abur cubur yemek yerine bol bol meyve tüket. Özellikle diyet yapanlar, bu dönem sizler için oldukça kritik. :) Şimdi o çikolatayı yavaşça yere bırak!

8 – Tabi Bu Sayede Hepimiz Yemek Kartı Zengini Olacağız

yemek kartıSanırım içimizde bunu bilmeyen yoktur. Evet, evden çalıştığımız süre boyunca hepimiz yemek kartı zengini olacağız! Biriken bakiyelerle ne yapacağını istersen şimdiden düşünmeye başlayabilirsin. Hayal kurmak güzel şey. :) Google -> yemek kartı geçen restoranlar -> enter.

9 – Gün Sonunda Yaptığın İşlerin Raporunu Yöneticinle Paylaşmayı Unutma

raporunu yöneticinle paylaşBaşarıyla tamamladığın günün sonunda yaptığın işlerin raporunu yöneticinle paylaşmayı ihmal etme. Unutma, siz iyi bir takımsınız ve birlikte daha güçlüsünüz. :)

10 - Bu Konuda Hassasiyet Gösteren Tüm Şirketleri Kutluyoruz

evden çalışmaSon olarak moralimizi yüksek tutmaya çalıştığımız şu günlerde bu konuda hassasiyet gösteren ve hızlı bir şekilde aksiyon alarak, çalışanlarına sonuna kadar inanan tüm şirketleri kutluyoruz. Başta kendi şirketimiz olmak üzere çalışanlarının sağlığına verdiği önemi gösteren tüm şirketlere şükranlarımızı sunuyoruz.
4 Kullanıcı Yorumu
  • Tarihe Göre Listele
  • En Faydalılar
4
/

-

Coronavirus ile birlikte başlayan yeni dünya düzeni gelecekte de sürecek. Teknolojik ortamda artık sıkıcı ofis ortamlarına, kalabalık toplu taşıma araçları ile kent merkezine gerek yok. Esnek çalışma ile yola devam.

  • Faydalı buldum (2)
  • Faydalı bulmadım (0)
4
/

-

Sitenize ne ara üye oldum bilmiyorum ama çok memnunum... İyi ki varsınız.

  • Faydalı buldum (1)
  • Faydalı bulmadım (0)
4
/

-

Bu yazı bence yetersiz ve anlamsız. Bu işlemleri yapınca neye göre motivasyon aracı olarak artıyor ya da düzeliyor? Bilimsel kaynağınız var ise paylaşın görelim.

  • Faydalı buldum (0)
  • Faydalı bulmadım (0)
4
/

-

Merhaba... Tüm çalışanlarınıza teşekkür etmek istiyorum , Hazırladığınız içerikler çok yalın, çok anlaşılır, bazılarını çok faydalı bulup saklıyorum mesela .. ***Eleştirmeye çok meraklıyız ama maalesef güzel yapılan işleri görmezden gelip atlıyoruz..Ben de atlamak istemedim ...Tüm emeklerinize sağlık, aynen devam ...Şimdiden iyi yıllar...Kocaman sevgilerle

  • Faydalı buldum (0)
  • Faydalı bulmadım (0)

Popüler Blog Başlıkları

Son İncelenenler
E-mail bültenimize abone ol. Türkiye'yi bizimle keşfet :)