Mudanyadan Tirilyeye Nasıl Gidilir

Yorum Yok

Faydalı Bilgiler Çiğdem Yavuz

Mudanyadan Tirilyeye Nasıl Gidilir
Mudanya'ya girdikten sonra girdiğiniz istikamet yönünde hiç sapmadan devam ediyorsunuz. Mudanya merkeze geldiğinizde sağ tarafta iskelenin kaldığı bir kavşak bulunuyor. Bu kavşaktan yine düz devam ediliyor. Kavşaktan yaklaşık 700-800 metre sonra sol tarafınızda Akbank kaldığında yol tam karşınızda Y şeklinde ikiye ayrılıyor. Burada sahil tarafına değil sol karşıya devam ediyorsunuz. Zaten tam da burada bir yön tabelası var Zeytinbağı yönünü gösteren. Bu arada Zeytinbağı Tirilye'nin resmi adı.
Bu istikamette yaklaşık 1-1,5 kilometre düz devam ettiğinizde solda Erol Balık'ı geçip karşınıza Mudanya Balık çıktığında yol sizi sola yönlendirecek.
Yokuşun bitiminde Yıldıztepe'ye ulaşmış olacaksınız. Buradan sonra takribi 10 kilometre yolunuz kalıyor. Yapmanız gereken sadece yolu takip etmek. Önce Kumyaka köyünden geçeceksiniz. Sonra yine yolu direkt olarak takip ettiğinizde takribi 5-10 dakikaka sonra Tirilye'ye varmış olursunuz.
Bu arada Kumyaka'da Falez Cafe'de bir mola verilebilir, gayet güzel bir manzarası var. Ve tabi ki Tirilye'de de Çamlı Kahve muhakkak görülmeli...
Tirilye'de balık yemek isterseniz de Tirilye Balık Restaurant tavsiye olunur.

Popüler Blog Başlıkları

E-mail bültenimize abone ol. Türkiye'yi bizimle keşfet :)