Neredekal.com
Neredekal.com
Tatil Blog
Gezi Rehberi
Mayorka’ya Neden Gitmeli?

Mayorka’ya Neden Gitmeli?

Paylaş
Anonim  
Eklenme: 16 Ekim 2012
 • Son Güncellenme: 17 Mart 2023
Mayorka’ya Neden Gitmeli?

İspanya’nın en büyük adası olan Mayorka, keyifle vakit geçirebileceğiniz bir tatil noktası.

Mayorka, İspanya’nın en büyük adası. İspanya manzarası eşliğinde güneşlenmeniz, keyifle vakit geçirmeniz ve daha birçok aktivite için burası bir cennet. Balaer Adaları olan; İbiza, Formentera ve Minorka gibi ünlü İspanya adalarına da oldukça yakın bir mesafede bulunuyor. İstediğiniz an farklı adaları görme şansına sahipsiniz.

Mayorka’da bulunan mimari yapılar en az bu adanın doğası kadar gözalıcı. Arap-Endülüs mimarisine ait çok sayıda eser, büyülü bir görünüm sergilemiş. Mayorka, sadece İspanya’nın değil, dünyanın en önemli turistik adalarından biri. İspanya Kraliyet ailesinin yanı sıra Avrupa jet sosyetesine de ev sahipliği yapıyor.

Merkez Palma şehri, aynı zamanda gece hayatının da önemli merkezlerinden. Özellikle perşembe, cuma, cumartesi geceleri sabahlara kadar süren partiler gece hayatını sevenleri bir hayli mutlu edecektir. Adada fiyatlar diğer Avrupa şehirlerine göre oldukça uygun. Araba kiralamak isterseniz Mayorka’nın her köşesini uygun bir fiyata görmüş olursunuz.

Sahip olduğu büyüklükle değil ancak, kültürel ve coğrafi renkleriyle Mayorka bir kıtayı andırıyor. Öyle ki, minik kıtanın dört yanındaki bu zenginlik, film yapımcılarının ver reklamcıların da dikkatinden kaçmamış. Adanın bir yerlerinde çekim yapılan bir plato şu ya da bu şekilde karşınıza çıkacaktır.

Haberin tamamı için: Voyager / Ekim