Mavi Yolculukta Yeni Trendler, Faydalı Bilgiler

Mavi Yolculukta Yeni Trendler

Görüşünüzü Paylaşın Yorum Yok

Faydalı Bilgiler Editor

Mavi Yolculukta Yeni Trendler

Spor, keşif ya da meditasyon... Yüzmek ve güneşlenmekle sınırlı olmayan, klasik mavi yolculuk kavramını değiştiren yepyeni trendleri keşfedin.

Mavi yolculuk süresince bröveli dalgıçların sınırsız dalış yapabildiği turlar Akdeniz ve Ege bölgesinde gittikçe daha da yaygınlaşmaya başladı. Eğer henüz bröveniz yoksa PADI, CMAS ya da SSI eğitimlerinden birini seçerek tur boyunca alacağınız teorik ve pratk derslerle dalgıç olabilir, sınırsız mavilikleri keşfedebilirsiniz.

Fiyatlar mevsimlere göre değişiyor…

Düzenlenen bu özel dalış turları sadece hafta sonları olabildiği gibi 3-7 güne kadar çıkabiliyor. Kapalı gruplar için bu süre daha da uzayabilir. Fiyatlar mevsime göre değişiklik gösteriyor. Düşük sezon kabul edilen nisan, mayıs, ekim ve kasım aylarında fiyatlar 3 gün için yaklaşık 300 Euro, 7 günlük turlarda ise 500 Euro civarında seyrediyor.

Yüksek sezon kabul edilen haziran, temmuz, ağustos ve eylül aylarında ise fiyatlar ortalama 100 Euro artış gösteriyor. Fiyatlar da teknelerin sağladığı konfor da belirleyici rol oynuyor elbette. Bu turlara, dalış yapma istemeyen tatil arkadaşlarınızla da katılmanız mümkün olabiliyor. Dalgıç olmayanlar için fiyatlarda yaklaşık 150 Euro civarında bir indirim yapılıyor. Dileyen konuklara deneme dalışları yaptırılıyor. Deneme dalışlarının fiyatları ise 25 – 35 Euro.

Mavi Tur

Genellikle dalış malzemeleri hazırlanan paket program içinde yer alıyor. Malzeme sıkıntısına pek rastlanmıyor. Ancak yine de özel malzemeniz varsa dalış konforu için yanınızda getirmenizde yarar var. Yemekler, içecekler ve aralarda yapılan ikramlar fiyata dahil. Hatta bazı programlarda kaptanın oluşturduğu alternatifler içinden rotayı konuklar belirliyor.

Mavi yolculuktaki diğer yeni trendleri öğrenmek için Voyager’ın Haziran sayısına bakabilirsiniz.

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşünüzü Paylaşın

Popüler Blog Başlıkları

Son İncelenenler
E-mail bültenimize abone ol. Türkiye'yi bizimle keşfet :)