Neredekal.com
Neredekal.com
Tatil Blog
Rota Önerileri
Masalsı Bir Tatil Keyfi: Abant

Masalsı Bir Tatil Keyfi: Abant

Paylaş
Anonim  
Eklenme: 16 Kasım 2011
 • Son Güncellenme: 17 Mart 2023
Masalsı Bir Tatil Keyfi: Abant

Sonbahar renklerinin en çok yakıştığı yerlerden biri olan Abant, yürüyüş rotaları, geniş yaylaları, ormanla kaplı yamaçları ile dikkatleri üzerine çekiyor.

Dört mevsim farklı güzelliklere sahip olan Abant, Bolu’ya sadece 34 km uzaklıkta yer alıyor.

Büyük şehirlerin karmaşasından kaçmak, yemyeşil ağaçları görmek için başlıca tercih edilen yerler arasında bulunan Abant, tertemiz havası ile de baş döndürüyor. Konforlu bir Abant otelinde uyanarak güne başlamak, doğa içerisinde harika bir kahvaltı yapmak, insana yaşam sevinci veriyor.

Yakın şehirlerde yaşayanlar, bu masalsı yöre Abant'a kişisel araba ile rahatça ulaşabiliyor. Ankara’dan sadece 2 saatte, İstanbul’dan ise 3 saatte ulaşılabilen Abant birçok tur firmasının da öncelikli tercihleri arasında yer alıyor.

Kendi arabanızla gitmeyi tercih ederseniz, cumartesi sabah yola çıkmanız ve 1 gece konaklayarak pazar günü akşam dönmeniz oldukça keyifli bir hafta sonu geçirmenize yarayacaktır. Abant’a gitmeden önce, özellikle hafta sonunu tercih edecekseniz, otelde rezervasyon yaptırmanızda fayda var. Abant otelleri ve Abant pansiyonları sayfasını ziyaret ederek otelleri inceleyebilir, fiyat ve kalite karşılaştırması yapabilirsiniz.

Abant Manzara

Abant’ı dolu dolu gezmek için oldukça tercih edilen seçeneklerden birisi de Abant turları. Genellikle hafta sonu düzenlenen turlar, İstanbul hareketli oluyor. Bunun yanında diğer şehirlerden de kalabalık olduğu halde Abant turlarına katılım düzenleniyor.

Yıl boyunca tercih edilen Abant'ta konaklama fiyatları mevsime göre değişiklik gösteriyor. Türkiye genelinde olduğu gibi yaz aylarında Abant otel fiyatları biraz daha artış gösteriyor. Otellerin kalitesine ve verdiği hizmete göre farklı seçenekler bulmak mümkün.

Sonbahar ve kış mevsiminin en çok yakıştığı Abant'ı tatil planlarınıza eklemeyi unutmayın. Abant'ın yollarında başlayan tatiliniz, içinize huzur katacak, Abant otellerinde güne başlarken bütün yorgunluğunuzu bu göle bırakarak uyanacaksınız...