Martta Keşfetmenin Tam Zamanı Diyeceğiniz 10 Yer, Türkiye

Martta Keşfetmenin Tam Zamanı Diyeceğiniz 10 Yer

1 Yorum

Rota Önerileri Sevgi Özdil

Martta Keşfetmenin Tam Zamanı Diyeceğiniz 10 Yer
Evde tıkılmış kalmışsan, battaniyenin altından çıkmak için bahane arıyorsan kısaca artık bir yerlere gidip kafa dinlemeliyim diyorsan, hadi gel. 'Mart kapıdan baktırır, kazma kürek yaktırır.' sözüne atıfta bulunarak içinde biraz kar, biraz güneş, biraz doğa, biraz deniz barındıran mart rotalarını sizler için aşağıda listeledik. Seçin, beğenin, gidin ve keşfedin.

1 – Kartalkaya / Bolu

Kartalkaya otelleri

Kış sporları için geri sayım başladı. Türkiye'deki kayak merkezleri için sezonun son günleri. Birçok merkezde kış sezonu bu ay sonu bitiyor. Eğer bu sene hala kış tatili yapmadıysanız acele etmenizde fayda var. Unutmadan kayak merkezlerinde sezon sonu yaklaştığı için hem konaklamada hem de spor ekipmanlarında indirimi günler de başladı. Bu indirimlerden faydalanarak son kış tatilinizi doyasıya yapabilirsiniz.

  Array
  Tesis için uygun fiyat gösterilemiyor.

  2 – Pamukkale / Denizli

  Pamukkale otelleri

  Kışın son günleri demişken bu aralar yapılması makbul olan diğer bir turizm etkinliği de termal tatil. Bu yılki termal tatilinize biraz da tarih eşlik etsin diyorsanız Hierapolis Antik Kenti'nin bulunduğu topraklara kısa bir yolculuk yapabilirsiniz. Buradaki termal oteller arasından hem konaklama zevkinize hem de bütçenize göre bir tesis bulabilir ve yılın son keyifli termal tatilini yapabilirsiniz. Yok biz oraya gittik bu sefer farklı bir yerde termal tatilimizi yapmak istiyoruz diyorsanız da Ülkemizdeki Hangi Kaplıca Hangi Hastalığa İyi Geliyor yazımıza bir göz atabilirsiniz.

  Tesis için uygun fiyat gösterilemiyor.

  3 – Adana

  Adana otelleri

  Biraz güneş, biraz deniz ve bol bol lezzetli yemekler olsun bu tatilimizde diyorsanız rotanızı Adana'ya çevirmenizde fayda var. Havanın hep ılık olduğu, güneşin kendini hiç saklamadığı Adana'nın, yemekleri de tıpkı havası gibi şahane. Hem gurme hem de bahara merhaba diyebileceğiniz bir tatilin adresi olan Adana için iki gün asla yetmeyecek, tadı damağınızda kalacak.

  Tesis için uygun fiyat gösterilemiyor.

  4 – Mardin

  Mardin otelleri

  Uçsuz bucaksız Mezopotamya topraklarının masalsı diyarı, Mardin. Sokaklarını adımlarken kendinizi geçmişten günümüze bir yolculuğa çıkmış gibi hissedeceksiniz. Kendine özgü yapılarıyla birçok medeniyete ev sahipliği yapan bu topraklar Müslümanlar kadar Hristiyanlar için de oldukça kutsal.

  Tesis için uygun fiyat gösterilemiyor.

  5 – Sivas

  Sivas hobbit yamaç evleri otel

  Sizleri Sivas'a davet etmemizde iki önemli nokta var. Birincisi farklı bir konaklama deneyimi sunan Hobbit Yamaç Evleri ikincisi ise etkileyici tarihini keşfetmenizi istememiz. Sivas'ın Paşabahçe mesire alanında yer alan Hobbit evleri butik ve farklı bir konaklama deneyimi sunuyor. Bunun yanında Milli Mücadele'nin kalelerinden olan Sivas'ta Selçuklulardan ve diğer uygarlıklardan günümüze kadar gelmeyi başarmış eserler de keşfetmeniz için sizleri bekliyor.

  Tesis Fiyatı

  03 Haziran 2022 giriş oda fiyatı

  1000 TL

  En Uygun Fiyata Git

  6 – Adatepe / Çanakkale

  adatepe otelleri

  Kaz Dağı'nın tertemiz, bol oksijenli havası, antik çağlardan günümüze kadar uzanan tarihi dokusu ile Adatepe, sizleri meydanındaki iki yaşlı çınar ağacı ile karşılar. Şömine başı dinlenceleri ve sohbetleriyle, organik, bol çeşit kahvaltısıyla, Adatepe size sadece huzur ve mutluluk vadediyor. Fotoğraf: kucukkuyurehberimcom

  7 – Side / Antalya

  Side otelleri

  Akdeniz güneşinin içinizi ısıtıp, sizi huzurla dolduracak bir yer, Side. Mart'ın en güzel saatlerini yaşayabileceğiniz Side limanında kahvenizi yudumlarken güneşin denizin üzerinde batışını izlemenin tadına doyamayacaksınız. Türk ve dünya mutfağından seçilmiş özel yemekleri menülerinde bulunduran kafe ve restoranlar da damağınıza şenlendirecek. Henüz tüm sokaklarını turistlerin doldurmadığı Side'nin tam zamanı.

  Tesis Fiyatı

  03 Haziran 2022 giriş oda fiyatı

  2801 TL

  En Uygun Fiyata Git

  8 – Girne / Kıbrıs

  kıbrıs otelleri

  Akdeniz'in şimdi tam zamanı diyenlerin ilk durağı, Kıbrıs. Yılın sekiz güneşi içinde geçen Kıbrıs'ın keşfetmenin en güzel zamanlarından biri de mart ayıdır. Çünkü martta henüz turistlerin akınına uğramamış olduğu için adanın keyfine doyum olmuyor. Girne'ye birkaç kilometre uzaklıktaki Karaman Köyü– Karmi Köyü halk arasındaki adıyla İngiliz köyünün sokaklarında dolaşmak, Bellapais'ten Girne'yi izlemek ve güneşi batırmak oldukça keyifli.

   Array
   Tesis için uygun fiyat gösterilemiyor.

   9 – Amasya

   Amasya otelleri

   Amassei'den Amasya'ya bir şehrin asırlar boyunca nasıl değiştiğine tanık olacağınız bir tatil sizi bekliyor. Her baktığınızda kendinizi bir film setindeymişsiniz gibi hissettiren manzarasıyla, enfes Karadeniz doğasıyla, tarihi konaklarıyla Amasya'yı keşfetmek için tam zamanı.

   Tesis için uygun fiyat gösterilemiyor.

   10 – Eski Foça / İzmir

   Eski foça otelleri

   Hep hayalini kurduğunuz huzurlu tatilin Ege'deki adresi, Eski Foça. Küçük bir balıkçı kasabası olan Foça, sıcakkanlı insanların yaşadığı bir yer. Sahilden esen ılık melteme ek olarak, Ege otlarıyla hazırlanan mezelerin, zeytinyağlıların ve bölgeden çıkan balıkların eşliğinde günü bitirmenin verdiği mutluluk paha biçilemez.

   Tesis için uygun fiyat gösterilemiyor.
   1 Kullanıcı Yorumu
   • Tarihe Göre Listele
   • En Faydalılar
   1
   /

   -

   Sayın ilgililer koskoca Sivas'ta ziyaret edilecek yer olarak bula bula Hobbit Evleri'ni mi buldunuz? Bir çok görülecek tarihi mekan varken üstelik.

   • Faydalı buldum (0)
   • Faydalı bulmadım (0)

   Popüler Blog Başlıkları

   Son İncelenenler
   E-mail bültenimize abone ol. Türkiye'yi bizimle keşfet :)