Maraton Takvimi: Haziran Ayı Maratonları

Yorum Yok

Faydalı Bilgiler Seyhan Ahen

Maraton Takvimi: Haziran Ayı Maratonları
Spor ve seyahat hobilerini bir araya getiren, ister yurt içi, ister yurt dışı olsun hiçbir maratonu kaçırmayan, gitmişken de bölgeyi gezmek isteyen spor ve seyahat severler için her yıl koşu maraton takvimini takip etmek bir hayli eğlenceli bir aktivite. Son yıllarda Türkiye koşu takvimi açısından bir hayli yoğun bir programa sahip. Hem global markaların sponsorluğunda, hem de il belediyelerinin düzenlemiş olduğu koşu etkinliklerinde yerli ve yabancı katılımcıların ilgi gösterdiği, Türkiye maraton takvimi içerisinden, Haziran ayı için seçtiğimiz yarış noktalarını bu yazımızda sizler için derledik. Yarış kitlerinizi ve kondisyonunuzu Haziran ayı yarış takvimi için şimdiden hazırlayın deriz.

1- Adidas Bozcaada Yarı Maratonu (03 - 04 Haziran 2022)

Maraton Takvimi: Haziran Ayı MaratonlarıAdidas'ın ana sponsorluğunda Bozcaada'da bu yaz gerçekleşecek olan Bozcaada Yarı Maratonu, Türkiye'den ve Dünyanın birçok yerinden katılacak spor severlerleri Bozcaada'da buluşturacak. Her sene yapılan Bozcaada Yarı Maratonu, Dünyaca yaşadığımız pandemi nedeniyle 2 yıl aradan sonra spor severleri tekrar bu yaz 3 - 4 - 5 Haziran'da Bozcaada'da buluşturacak. Profesyonel ve amatör sporcuların katılım gösterebileceği Bozcaada Yarı Maratonu, 4 Haziran 2022 Cumartesi günü Yarı Maraton ve 10k koşusu ile iki ana kategoride gerçekleşecek. Bu iki ana kategori dışında yan kategoriler ve sürpriz etkinliklerle Bozcaada'da festival havası yaşatacak olan Yarı Maraton Bozcaada'da kurulan farklı güzergahlarda gerçekleşecek. Detaylı bilgi için Keşif Rehberimizdeki Bozcaada Yarı Maraton yazısını okuyabilir Bozcaada Gezilecek Yerler'in de tadını çıkarabilirsiniz.

2- SPX Dağyenice Ultra Maratonu, Bursa (04 Haziran 2022)

Maraton Takvimi: Haziran Ayı MaratonlarıBursa'nın doğa harikası bölgelerinden biri olan Dağyenice Köyü ve Göleti etrafında düzenlenecek olan SPX Dağyenice Ultra Maratonu, 4 Haziran'da 4 farklı etabın olduğu parkularda gerçekleşecek. 6K Göl Parkuru, 13k Ateş Parkuru, 32K Su Parkuru, 59K Toprak Parkuru olarak bölünen yarışma seviyeleri her yaştan, kondisyonuna güvenen spor severler için gerçekleşecek. Parkurlar ve katılım koşulları ile ilgili detaylı bilgiyi resmi web sitelerinden öğrenebilirsiniz.

3- Mizuno Meşale Koşusu, Ankara (05 Haziran 2022)

Maraton Takvimi: Haziran Ayı Maratonları5 Haziran günü Ankara'nın Gölbaşı bölgesinde yapılacak olan Mizuno Meşale Koşusu, bu yıl ilk defa spor severlerle buluşacak. Sabah saat 08.30 saatlerinde başlayacak olan yarış Yarı Maraton ve 10K olmak üzere iki kategoride yarışacak olan katılımcıları ağırlayacak. Covid-19 tedbirlerinin sıkı alındığı koşu bu nedenle 1.000 katılımcı ile sınırlandırılmış. Öğrencilerin burs fonuna katkıda bulunmak için ilk kez düzenlenecek Mizuno Meşale Koşusu'nun mottosu ''Çocuklarımızın Geleceği İçin Koşuyoruz.'' olarak belirlenmiş. İyilik için koşmak isteyen spor severler, maratonun resmi web sitesinden tüm detaylara ulaşabilir.

4- The North Face Geyik Koşuları - Gece, Belgrad Ormanı (11 Haziran 2022)

Maraton Takvimi: Haziran Ayı MaratonlarıThe Northface sponsorluğunda Belgrad Ormanı'nda düzenlenen Geyik Koşuları, Macera Akademisi (MCR Racesetter) tarafından 2011 yılından bugüne her yıl düzenli olarak yapılan bir patika koşusudur. 2012 yılı dışında her yıl 2 veya daha fazla sayıda düzenlendiği için aslında bir yarış serisidir. Yarışma 11 Haziran'da Belgrad Ormanı'nda gece vakti yapılacak ve 4K, 14K, 28K olarak farklı kulvarlardan yarışmacıların katılımıyla gerçekleşecektir. Ayrıca 4-12 yaş aralığında çocuklar için de Bambi Koşuları düzenlenmekte ve çocuklara patikada koşmanın deneyimi sunulmaktadır. Koşuya katılım kurallarını resmi web sitelerinden öğrenebilirsiniz.

5- Sapanca Ultra Maratonu (11 - 12 Haziran 2022)

Maraton Takvimi: Haziran Ayı Maratonları''Orman Banyosu'' teması ile 11 - 12 Haziran'da, Sapanca'nın eşsiz doğasında gerçekleşecek Sapanca Ultra Maratonu 5 ayrı farklı kategoride spor severleri koşturacak. 6K, 13K, 21K, 40K ve 60K'dan oluşan kolaydan, zora doğru olan parkurlarda yarışmacılar kondisyonlarına göre parkurları seçip, yarışacaklar. Doğa'nın her rengini göreceğiniz bu eşsiz deneyimi yaşamak için, Sapanca Ultra Maratonu web sitesini ziyaret ederek, katılım koşullarını öğrenebilirsiniz. Sapanca Gezilecek Yerler'i de yarış sonrası görüp, güzel bir hafta sonu yaşayabilirsiniz.

6- Turkcell İstanbul Gran Fondo, Beykoz (12 Haziran 2022)

Maraton Takvimi: Haziran Ayı Maratonları12 Haziran'da Turkcell sponsorluğunda Beykoz'da gerçekleşecek olan İstanbul Gran Fondo yarışı, ikinci kez spor severlerle buluşacak. İlk etabı Beykoz'da gerçekleşecek olan bisiklet yarışında toplam iki farklı parkur bulunmaktadır. 40 km ve 82 Km olan parkurlarda yarışabilecek bisikletçiler için ayrıca 40 Km'lik parkurda engelli kategorisi de yer almaktadır. Detaylı bilgi için Turkcell Gran Fondo web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

7- Smyrna Night Trail Koşusu, Narlıdere (25 Haziran 2022)

Maraton Takvimi: Haziran Ayı MaratonlarıBu yıl ilk defa 25 Haziran'da gerçekleştirilecek olan Smyrna Gece Yarı Maratonu Koşusu, dağların içinde bulunan patika ve ormanlık yolların oluşturduğu parkurlarda gerçekleşecek. 25 Haziran gecesi İzmir Narlıdere'de start verilecek yarış, katılımcıların göğüs numaralarına göre kademeli olarak 30 dakika içinde başlatılacak ve parkurun tamamlanması 3 saat içerisinde gerçekleştirilecektir. Kondisyonuna güvenen, katılmayı düşünen tüm spor severler, İzmir Trail'in resmi web sitesinden detayları öğrenebilirler.

8- Balıkesir Avlu Triatlonu Türkiye Kupası (25 - 26 Haziran 2022)

Maraton Takvimi: Haziran Ayı MaratonlarıTürkiye Triatlon Federasyonu tarafından, 25-26 Haziran'da Balıkesir'de gerçekleşecek olan Avlu Triatlonu Türkiye Kupası, farklı kategorilerde yarışacak olan Triatlon sporunu icra eden spor severler tarafından dört gözle bekleniyor. Henüz detayları açıklanmayan yarışta, Erkekler ve Kadınlar farklı kategoriler çerçevesinde yarışmaya dahil olabilecek. Triatlon sporu ile uğraşanlar ve kondisyonuna güvenen spor severler tüm detaylar için Türkiye Triatlon Federasyonu'nun resmi web sitesinden güncellemeleri takip edebilirler.

9- Kaş Megisti Swim, Yüzme Yarışı (26 Haziran 2022)

Maraton Takvimi: Haziran Ayı MaratonlarıDalış cenneti olarak bilinen Kaş'ta bu yıl 26 Haziran'da düzenlenecek olan Kaş-Megisti Adası Swim yarışması, Megisti Adası'ndan başlayacak. Katılımcılardan Pasaport ve Vize talep edilen yarış, Megisti Adası'ndan Kaş'a kadar uzanan 7 km'lik bir parkurda gerçekleşecek. Maksimum 4 saat sürecek olan açık hava yüzme yarışına, kondisyonuna güvenen, sağlık raporu veya yüzme lisansı olan katılımcılar başvurabilecektir. Katılım koşulları için Meis Kas Swim organizasyonunu web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Popüler Blog Başlıkları

Son İncelenenler
E-mail bültenimize abone ol. Türkiye'yi bizimle keşfet :)