Neredekal.com
Neredekal.com
Tatil Blog
Faydalı Bilgiler
473. Uluslararası Manisa Mesir Festivali 21 Mart'ta Başlıyor!

473. Uluslararası Manisa Mesir Festivali 21 Mart'ta Başlıyor!

Paylaş
Anonim  
Eklenme: 18 Mart 2013
 • Son Güncellenme: 17 Mart 2023
473. Uluslararası Manisa Mesir Festivali 21 Mart'ta Başlıyor!

Bu yıl 21-25 Mart tarihleri arasında 473.'sü düzenlenecek olan Uluslararası Manisa Mesir Festivali için hazırlıklar tamamlandı, geri sayım başladı.

1 milyon TL’nin üzerinde bütçe ayrılan festival etkinliklerinde dev bir sanatçı kadrosu, yerli ve yabancı turistlere müzik ziyafeti çekecek. Temsili Saçım Töreni’nde “Bir Kadın Bir Erkek” dizisi oyuncuları Demet Evgar ve Emre Karayel tarihi karakterleri canlandıracaklar. Festivalde ayrıca kültürel ve sanatsal etkinliklere de geniş yer veriliyor.

473. kez ellerin şifaya kalkacağı festivale adeta yıldız yağacak. Programda Sibel Can, Hüseyin Turan, Ziynet Sali, Mustafa Ceceli, Hande Yener ve Murat Dalkılıç Manisalılara, yerli ve yabancı turistlere müzik ziyafeti verecek.

Ayrıca festival boyunca, halk dansları gösterileri, kukla ve gölge oyunları gösterileri, müzik dinletileri ve resim sergileri gibi sanatsal etkinlikler de hayata geçirilecek.

Manisa Mesir Festivali'nde kültürel organizasyonlara da yer verilecek. “Ressamların Gözüyle Manisa” adıyla yapılacak etkinlikte, festivalin başlangıç tarihinden önce Manisa’da ağırlanacak olan Türkiye’nin önde gelen ressamları Manisa’yı resmedecekler. Alışveriş Günleri, Dünya Geleneksel Sağlık Buluşmaları programlarının da bu yıl ilk kez yapılacağı dile getirilen festival, Türkiye’deki turistlerin olduğu kadar uluslararası turistlerin de ilgisini çekmeyi amaçlıyor.

UNESCO Dünya Somut Olmayan Kültürel Miras Listesi’nde yer alan festivalde bu yıl ayrıca ilk kez 5 ton mesir macunu karılacak. Makine kullanılmadan elle hazırlanan mesir macunları, festivalin son günü şifa niyetine halka saçılıyor.