Macera Yarışları Avrupa Şampiyonası 29 Nisan'da Fethiye'de, Faydalı Bilgiler

Macera Yarışları Avrupa Şampiyonası 29 Nisan'da Fethiye'de

Yorum Yok

Faydalı Bilgiler Editor

Macera Yarışları Avrupa Şampiyonası 29 Nisan'da Fethiye'de

Türkiye'nin ilk kez ev sahipliği yapacağı ve doğayla insanın kıyasıya mücadelesine sahne olması beklenen Macera Yarışları Avrupa Şampiyonası 29 Nisan - 4 Mayıs 2014 tarihleri arasında Fethiye'de gerçekleştirilecek.

Türkiye'nin uluslararası düzeyde ilk ve tek macera yarışı olan ve Likya Dağcılık ve Doğa Sporları İhtisas Kulübü'nün katkılarıyla ülkemize kazandırılan Macera Yarışı Avrupa Şampiyonası 2014 (Adventure Racing European Championship) öncesi, çalışmalar tüm hızıyla sürüyor.

Likya Dağcılık ve Doğa Sporları İhtisas Kulübü'nün “'Lycian Challenge”' adıyla Batı Toroslar ve Güney Ege kıyılarının eşsiz Likya coğrafyasında 5 yıldır gerçekleştirdiği organizasyonun, 2014 yılında Macera Yarışı Avrupa Şampiyonası (AREC) olarak şampiyona otoriteleri tarafından kabul edilmesiyle birlikte, milyonlarca insanın takip edeceği bir organizasyon haline geldi.

Proje ile ilgili bir değerlendirme yapan Likya Dağcılık ve Doğa Sporları İhtisas Kulübü Üyesi ve Uluslararası Lycian Challenge Macera Yarışı Direktörü Bora Borçin “'Güney Ege coğrafyası üzerinde yer alan 450 km'lik doğal bir parkurda 100'den fazla uluslararası sporcunun katılacağı, 4 gün sürecek olan bu muhteşem heyecanda sporcular doğayla amansız bir mücadeleye girerken; yarışmacılar belirlenen parkur boyunca, dağ bisikleti, patika koşusu, deniz kanosu, yüzme, nehir kanosu, trekking, ip inişi, kanyon geçişi gibi bir çok doğa sporunda hem doğayla hem de birbirleriyle üst düzey rekabet yaşama fırsatı bulacak. Bu ülkemiz için çok önemli bir tanıtım fırsatı. Bu önemli fırsatı doğru bir şekilde kullanmak adına elimizden gelen çalışmaları yapıyoruz. Şimdiden yarışmak üzere katılacak sayılar beklentilerin üzerine çıkmış durumda. Bu sonuçlar da bizi mutlu ediyor”' dedi.

Sadece Avrupa'da değil tüm dünyada ilgi ile izlenen en önemli doğa sporları etkinliklerinden biri olan Macera Yarışı Avrupa Şampiyonası'nda yaşanacak üst düzey rekabetin yanı sıra, doğaya müdahalede bulunmadan, yok etmeye değil korumaya yönelik bir anlayış hâkim olacak.

Macera Yarışları Avrupa Şampiyonası 29 Nisan – 4 Mayıs 2014 tarihleri arasında Fethiye'de gerçekleştirilecek.

E-mail bültenimize abone ol. Türkiye'yi bizimle keşfet :)