Limnos Adası’nın İlginç Tarihi, Haber - Duyuru

Limnos Adası’nın İlginç Tarihi

Haber - Duyuru - - tarafından eklendi. 0 Yorum

Limnos Adası’nın İlginç Tarihi

Gözalıcı Yunan adası Limnos, ilginç bir hikayeye sahip...

Limnos ateş ve volkan tanrısı Hephaistos'un barınağıdır. Zeus ile karısı Hera, bir gün kavga edince, Zeus karısı Hera'yı cezalandırmak için oğlu Hephaistos'u Limnos'a sürgüne gönderir. Hephaistos sürgüne yollandıktan sonra, laboratuvarını Lemns'a inşa ederek, adada yaşayanlara sanatını öğretir.

Kuvvetli rüzgarları ve masmavi deniziyle Limnos adası, su sporları yapmak isteyenlerin de uğrak yeri. Adaya gelmişken başşehir Mirina'ya uğramayı ihmal etmeyin. Karakteristik mavi ahşap balkonlu kırmızı tuğladan yapılmış kaptan evleri, parke taşlardan döşenmiş yolları, Venedik Kalesi ile önemli bir arkeolojik müzeye sahip Mirina, 6 bin kişilik nüfusu ile adanın en önemli yerleşkesi.

Küçük taş evler, kasaba merkezinde toplanmış; alımlı Osmanlı evlerini görmek isterseniz kasabanın kuzey ucuna yol almanız gerekiyor. Limnosluların “'Limani”' dedikleri Mirina, iskele ve balık lokantalarıyla da oldukça iddialı. Bu adaya gelmişken, Yunan mezelerinin, kalamar, ahtapot salatalarının tadına bakmayı unutmayın. Limnos'un “'moschato”' şarabı ve “'kalathaki”' denen meşhur bir de peyniri bulunuyor.

Limnos Adası'nda sadece güneşin ve denizin tadını çıkarmakla kalmayıp, kültürel aktivitelere de vakit ayırmaya çalışın.

Haberin tamamı için: Voyager / Haziran

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşlerinizi Yazın

Son İncelenenler