Likya Ultra Maratonu

Görüşünüzü Paylaşın Yorum Yok

Faydalı Bilgiler Bengi Alkaya

Likya Ultra Maratonu
Likya Yolu boyunca muhteşem bir deneyim vadeden maratonlardan bir olan Likya Ultra Maratonu, tüm katılımcılara yaşamları boyunca unutamayacakları bir etkinlik yaşatıyor. Doğa ve tarihin iç içe geçtiği bir ortamda bölgeyi keşfetme şansı bulabilecek olan katılımcıları 20 K, 37 K, 50 K ve 100 K olmak üzere farklı parkurlar bekliyor. Gelidonya Feneri'nin muhteşem manzarasını ve Olimpos ruhunu yaşatan maratona katılım koşulları arasında ise 18 yaşında olma zorunluluğu yer alıyor.

Likya Ultra Maratonu'nda 100 K parkurunun başlangıç noktası Finike, 57 K parkurunun başlangıç noktası Karaöz, 37 K parkurunun başlangıcı Andrasan, 20 K parkurunun başlangıç noktası Çıralı olarak belirlenmiş. Tüm parkurların ortak bitiş noktası ise Tekirova olarak belirlenmiş. Maratona katılım için koşucular belirli bir kayıt ücreti ödüyor. Yılın belirli döneminde erken kayıt dönemi bulunuyor.

Likya Ultra Maratonu'na hem ülkemizin hem de dünyanın dört bir yanından profesyonel ya da amatör pek çok kişi katılım sağlıyor. Maraton 2010 yılından beri düzenleniyor ve ülkemizin ilk çok etaplı maratonu olma özelliğine sahip.
İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşünüzü Paylaşın

Popüler Blog Başlıkları

Son İncelenenler
E-mail bültenimize abone ol. Türkiye'yi bizimle keşfet :)