Neredekal.com
Neredekal.com
Tatil Blog
Gezi Rehberi
Lezzet Seven Gezginlerin Dünyası: "GezginDamaklar"

Lezzet Seven Gezginlerin Dünyası: "GezginDamaklar"

Paylaş
Anonim  
Eklenme: 03 Mayıs 2013
 • Son Güncellenme: 17 Mart 2023
Lezzet Seven Gezginlerin Dünyası: "GezginDamaklar"

GezginDamaklar yurt içi veya yurt dışında, ziyaret edilen yörelerin kültürel varlıkları ve doğal güzelliklerinin yanı sıra lezzet zenginliklerini de keşfemek üzere yola çıktı. "GezginDamaklar" yepyeni bir seyahat kavramı sunuyor.

FHS Turizm yeni projesiyle Türkiye’yi ilk defa lezzetin ön plana çıktığı “Kültür ve Lezzet Turizmi” ile tanıştırıyor. FHS deneyimiyle ve sektörün duayen ismi Süha Alnıtemiz’in yöneticiliğinde kurulan “GezginDamaklar”, damak tadı peşindeki yerli ve yabancı gezginler için “Kültür ve Lezzet Seyahatleri” düzenleyecek.

Ülkemizde gastronomi alanında yerel lezzetlerimizin zenginliğini açığa çıkarmak ve insanlarımızın damak tadına duydukları yoğun ilgiye cevap vermek amacıyla kurulan GezginDamaklar, turizmde doğa ve kültür varlıklarımız kadar farklı lezzetlere de yoğunlaşacak.

GezginDamaklar, başlangıçta yerli gezginler için yurt içi turlar düzenleyecek, ardından yurt dışı turlar ve yabancı gezginler için Türkiye turları devreye girecek. FHS Turizm’in uzmanlığında gerçekleştirilecek turlara şimdiden yoğun bir ilgi var. Günü birlik turlardan, 4-5 günlük turlara kadar sayısız seçeneklerin bulunduğu GezginDamaklar, yabancı misafirlerini Türkiye’de farklı lezzetlerle ağırlamak isteyenler için de farklı seçenekler sunuyor.

GezginDamaklar’ın tur alternatifleri www.gezgindamaklar.com adresinden takip edilebiliyor. Sitede arzuya göre yurt içinde “tadımlık, doyumluk, bayramlık, ve gündelik” yurt dışında ise “yakın diyarlar, yaşlı kıta, uzak diyarlar” başlıkları altında turlar yer alıyor.

"Bir Kapadokya daha var Kapadokya’dan İçre", "Küre Dağları Eteklerinde Bir Batı Karadeniz Serüveni", "Taş Dile Gelmiş İşte Mardin Demiş", "Suya Tutunan Şehir Sinop", "Kültür ve Lezzet Mabedi Antakya", "İstanbul’un Hanları Çarşıları", "Doğudan Batıya Karadeniz", "Bir Kuzey Ege Sevdası", "Ege Bize Seni Gerek Seni" ve "Kalbim Ege’de Kaldı" isimleriyle önemli kültür ve lezzet duraklarının bulunduğu şehirlerden oluşan turlar GezginDamaklar’ın sunduğu programlardan sadece bir kaç tanesi.