Neredekal.com
Neredekal.com
Tatil Blog
Konaklama Önerileri
Kurabiye Otel, Alaçatı Ot Festivali'ne hazır!

Kurabiye Otel, Alaçatı Ot Festivali'ne hazır!

Paylaş
Anonim  
Eklenme: 19 Nisan 2012
 • Son Güncellenme: 17 Mart 2023
Kurabiye Otel, Alaçatı Ot Festivali'ne hazır!

Alaçatı, nisan ayını "Ot Festivali" ile karşılama heyecanı ile kıpır kıpır... KURABİYE OTEL bu özel hafta sonunda, konuklarına % 10 özel indirim ile ayrıcalıklı bir tatil vadediyor...

Nisan ayı baharın müjdecisi... Bahar demek canlanma, yenilenme, kıpırdanma demek... İşte Alaçatı'da heyecanla baharı karşılamaya hazırlanıyor..

2 - 3 Nisan 2011 tarihlerini şimdiden bir yere not edin ve mutlaka yerinizi şimdiden ayırtın. "Otların rüzgârlı öyküsü" efsanesini yaşatan 2. ALAÇATI OT FESTİVALİ size benzersiz bir hafta sonu yaşatacak.

1000 çeşit ot... Doğanın Alaçatı'ya armağan ettiği eşsiz güzellik... Salata ve börek yap, kavur, pişir, afiyetle ye, sağlığını koru. Senede bir de tüm bu otları bir araya getir, ot sevdalıları ile buluştur ve yarıştır. Hem çiğ olanlarını, hem de enfes tatlara dönüştürülmüş olan pişmişlerini... İşte "Ot Festivali" bu...

Festival, 2 Nisan Cumartesi gününün akşamında Festival Korteji'nin yürüyüşüyle başlayacak. Daha sonra yapılacak açılış kokteylini, konser etkinliği izleyecek.

3 Nisan Pazar günü sabahı saat 10.00'da ot yarışması ile devam edecek olan festivalde, saat 11.00'da yemek yarışması başlayacak. Katılımcılar arasından kazananlara ödüllerinin verileceği tören saat 17.00'da yapılacak.

Ayrıca gün boyunca Alaçatı'da profesyonel aşçılar tarafından hazırlanan ot yemekleri tadılabilecek, çevre ve doğa temalı çocuk etkinlikleri ve müzik dinletileri yapılacak, imza günü etkinlikleri düzenlenecek, satış ve sergi stantları açılacak.

Alaçatı Ot Festivali'nin öyküsü, fotoğrafları ve festivalde yarışan yemeklerin tariflerinin yer aldığı "Alaçatı'nın Yarışan Yemekleri" kitabı da yemek severlere ulaşacak. Geçen yıl yarışan 55 ot yemeğinin tarifleri kitapta yer alacak. Tarifler arasında yörenin otlarına yöresel tatların katıldığı Haşmet-i Külli çorbasından fritada, menengeç salatasından çıpohortaya, pırasa dolmasından yoğurt soslu şevket-i bostana kadar birçok salata ve yemeğin tatlarını bulmak mümkün olacak. Bu kitabın dağıtımı da festival süresince devam edecek...

Tüm bunları deneyimlemek, zevkini çıkarmak, başkalarından dinlemek yerine başkalarına anlatmak için tek yapmanız gereken yerinizi şimdiden ayırtmanız.

Kurabiye Otel Alaçatı Detaylı Bilgi

Şimdiden keyifli bir hafta sonu diliyoruz.